Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
acısı, ölüm, şiddetli

Ölüm Acısı O Kadar Şiddetli Ki!

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ölüm Acısı O Kadar Şiddetli Ki!

“Ölüm acısı o kadar şiddetli ki!”

İsa aleyhisselam, İsrailoğullarına gönderilen ve Kur’ân-ı kerîm’de ismi bildirilen peygamberlerdendir Peygamberler arasında en yüksekleri olan ve kendilerine “Ülülazm” denilen altı peygamberin beşincisidir Annesi hazret-i Meryem’dir ü teâlâ onu babasız yarattı Kudüs’te doğdu Otuz yaşında peygamber oldu Kendisine İncil adlı kitap gönderildi Otuz üç yaşında diri olarak göğe kaldırıldı Kıyâmete yakın yeryüzüne tekrar inecektir

“KABİRDEKİNİ DİRİLTİRSEN!”
İsa aleyhisselam insanları üç sene dîne dâvet etti O da bütün peygamberler gibi mucizeler gösterdi Anadan doğma körleri sağlamlar gibi gördürür, bir cilt hastalığı olan baras illetini iyi ederdi Hastaya dokunduğunda iyi olurdu Eliyle mesh etmek sûretiyle hastaları tedâvi ettiği için kendisine “İsa Mesih” dendi
Ölüleri diriltirdi Bilhassa dört ölüyü dirilttiği meşhurdur Bunlar; Sam bin Nûh, Şeddad bin Âd, Mâsân bin Mâlân ve Benî İsrail’den bir çocuktur
Kavmi, asırlarca evvel ölmüş olan Nuh Aleyhisselamın oğlunun kabrini göstererek: “Bu kabirdekini diriltir de nübüvvetini tasdik ettirirsen sana iman ederiz” dediler İsa aleyhisselam o kabrin başına varıp, “Kum biiznillah” (ın izniyle kalk!) dedi, kabir yarılıp, içinden ak sakallı bir zat çıkıp;
“La ilahe İllallah İsa Ruhullah” dedi Hazreti İsa ona kim olduğunu sordu O da;
“Ben Nuh peygamberin oğluyum” dedi İsa Aleyhisselam; “Sizin zamanınızda saç sakal ağarmazdı Bu ne haldir böyle” deyince, “Ya İsa! Bana kalk dendiği zaman kıyamet koptu zannettim Ben öleli birkaç bin sene olduğu halde hâlâ ölüm acısını unutmadım Tekrar ölürüm korkusuyla bir anda saçım sakalım ağardı” dedi İsa Nebi;

“YAŞAMAK İSTEMİYORUM!”
“Yaşamak istersen dua edeyim de yaşa” dediği zaman; “Hayır ya İsa! Ölüm acısı o kadar şiddetli ki, bir daha ölmemek için yaşamak istemiyorum” dedi ve hemen kabrine geri girdi
İsa Aleyhisselamın bu açık mucizesini görenlerden nasibi olanlar iman etti, olmayanlar ise yine inkârlarına devam ettiler
Buyurdu ki:
“Sağırı, dilsizi tedâvi ettim, ölüyü dirilttim Fakat cehl-i mürekkebin (câhilliği ilim ve olgunluk sanmak) ilâcını bulamadım

Meşhurların Son Sözleri
Vehbi Tülek

“Sağırı, dilsizi tedâvi ettim, ölüyü dirilttim Fakat cehl-i mürekkebin (câhilliği ilim ve olgunluk sanmak) ilâcını bulamadım

Aynen öyleVesselam!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com