Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altın, kese

Bir Kese Altın

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Kese Altın

BİR KESE ALTIN

Süfyân-ı Sevrî hazretleri son anlarını yaşıyordu Yastığının altından bir kese çıkardı İçinde altınlar vardı Yanındaki dostlarına, 'Bunu sadâka olarak dağıtın' buyurdu

Dostları bu hâli hayretle karşıladılar ve:' !Süfyân-ı Sevrî dünya malına ehemmiyet vermez, yanında dünyalık bulundurmazdı Bu kadar parayı saklamanın sebebi ne ola ki?'diye birbirlerine sordular

Süfyân-ı Sevrî hazretleri onların şaşkınlığını görünce, durumu şöyle izah etti:

'Bu para ile, ben, dinimi korudum Şeytanımı ve nefsimi susturdum Nefis ve şeytan ne zaman bana,'Giyecek bir şeyin yok Bunlar için dünyaya çalış, dünyalık kazan diye vesvese vermeye çalışsalar onlara bu altınları gösterir, başımdan kovardım, Bu altınları onlara karşı silah olarak kullanırdım'

Altınlar dağıtıldıktan sonra, Süfyân-ı Sevrî hazretleri de vefat etti

(Fazilet Takvimi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com