Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
avukatın, dava, kaybettiği, tek

Avukatın Kaybettiği Tek Dava

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Avukatın Kaybettiği Tek Dava

Avukatin KaybettiĞi Tek Dava

--------------------------------------------------------------------------------

Unlu avukat Petrocelli nin kaybettiği tek dava

Unlu bir futbolcu karisini öldürmekle suçlanıyorduFutbolcu yakalanmıştı Ama karisinin cesedi ortada yoktu

Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu

Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu:

"Sayın jüri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum Buna az sonra sizler de inanacaksınız Neden mi? Bakin, simdi 1'den 10'a kadar sayacağım ve müvekkilimin oldurduğu iddia edilen karisi bu kapıdan içeri girecek 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10"

Bütün jüri kapıya dondu Kimse girmedi içeri Avukat bir savunma dehasıydı; oldurucu hamlesini yaptı

"Bakin, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapıya baktınız İste kararı

Buna güvenmenizi talep ediyorum"

Jüri, unlu futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu şekilde sonuçlandı Mahkeme çıkısında avukat, bayan jüri başkanına yaklaştı:

"10'a kadar saydığımda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız Neden böyle bir karara imza attınız?"

"Doğru" dedi jüri başkanı; "Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya bakmıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com