Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
protokolleri, siyonistlerin

Siyonistlerin Protokolleri (5)

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Siyonistlerin Protokolleri (5)

PROTOKOL 5’DEN :
iyonistlerin Protokolleri (5)[/url] Hristiyanların umumi bir ittifakı bizi bir zaman için yolumuzdan alıkoyabilirdi fakat biz bu tehlike önünde açıkta değilizÇünkü onların kalplerinin derinliklerine ekilmiş ayrılık tohumunu söküp atmaları mümkün olmayacaktırBiz, hristiyanların ferdi ve milli hesaplarını yirmi asırdan beri işlediğimiz dini ve ırki kinlerle karşılaştırdık ve işte bu sebepledir ki, hiçbir hükümet hiçbir taraftan medet umamayacaktırHiçbiri bizim aleyhimize anlaşmayı kendi menfaatine uygun bulmayacaktırBiz çok kuvvetliyizBize ehemmiyet vermek lazımdırHükümetler şimdi bizim iştirakimiz olmaksızın hiçbir anlaşma yapamazlar(Per me reges regnant- Krallar vasıtasıyla hüküm sürerler) Peygamberlerimiz bize,hatta bütün küreyi idare etmek üzere Allah’ın bize seçmiş olduğunu söyledilerAllah bize bu meseleyi başarabilecek bir deha vermiştirHasım tarafta bir deha olsaydı bizimle didişebilirdiFakat dağdan gelen bağdakini kovamazdıİdare makinesinin bütün çarkları motora bağlıdırO motor da altındırBilginlerimiz tarafından tedvin edilen iktisat ilmi bize altının şahane değerini göstereli pek çok oldu

Sermayenin serbest olabilimesi için sanayii ve ticareti inhisar altına alması lazımdırİşte gizli bir elin dünyanın her tarafında gerçekleştirmek üzere olduğu da budurBu serbestlik sanayicilere siyasi kuvveti verecek, halk da ona boyun eğecektir

Zamanımızda kavimleri harbe sürmekten ziyade silahtan tecrit etmek değer kazanacaktırKızgın ihtirasları yatıştırmaktansa, kendi menfaatimize göre idare etmek doğru olacaktırBaşkalarının fikirlerini alıp manasını değiştirmek onları reddetmekten daha faydalıdırHükümetimizin en büyük davası efkarı tenkitle zayıflatmak düşünme alışkanlığını kaybettirmek ve fikrin kuvvetini faydasız belagat yarışlarına yöneltmektir

Kavimler,tıpkı fertler gibi, sözü iş zannederler çünkü onlar eşyanın yalnız görünüşüne bakarlar ve içtimait hayata temas eden vaidler gerçekleştiği takdirde inceleme zahmetine nadiren katlanırlar

……………………………………

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com