Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sadakatin, sonucu

Sadakatin Sonucu

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sadakatin Sonucu

Sahabeden Şeddad belHad ra anlatıyor;

Bir adam Resulullah sav efendimize geldiİman edip ona tabi olduSonra Resulullah (sav)'e

-Sizinle hicret etmek istiyorum dedi

Efendimizde onu sahabelerden birisine havale etti,onunla ilgilenmesini istedi
Daha sonraları bir savaş olduResulullah sav bu savaşta bir miktar ganimet ele geçirdi,ve onu savaşa katılanlar arasında taksim ettiBir miktarda o adama ayırdı ve payını vermesi için yine sahabelerden birisine teslim ettiÇünkü adam askerin gerisinden geliyor,yolda düşen ve kalkanları gözetliyorduOrduya yetişince ganimet payını kendisine verdiler
-Bu nedir?
diye sorduOradakiler;
-Bu ganimet payındırResulullah senin için ayırdı
dediler
Adam payını eline alarak Resulullah sav e geldi ve;
-Bu nedir ey Allah'ın Resulu?
diye sordu Efendimiz sav;
Senin için ayırdım
buyurduAdam
-Ben sana böyle dünya malı için iman edip tabi olmadımBen sadece seninle cihad ederken şu boğazıma bir ok atılıp saplansın ve öylece ölüp cennete gideyim diye tabi oldum
dediResulullah sav efendimiz adama;
-Eğer Allah'a karşı bu niyetinde samimi isen O seni tasdik ederYalancı çıkarmaz
buyurdu
Biraz sonra düşmanla tekrar savaşa girildiSavaştan sonra adam elde taşınarak Resulullahın huzuruna getirildiHakikaten tam işaret ettiği yerinden boğazına bir ok saplanmış ve şehit düşmüştüResulullah sav onu görünce;
-Bu o adammıdır?
diye sordu
-Evet
dedilerEfendimiz;
O Allah'a karşı niyetinde sadık ve samimi olduAllah'da onu doğru çıkardı
buyurdu
Sonra onu kendi cübbesiyle kefenledi,namazını kıldıNamazda şöyle dua ediyordu;
-Allah'ım! Bu senin kulundurSenin yolunda hicret edip,şehit olduBen de bunun şahidiyim
(Nesai)

Alıntı;

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com