Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bölümü, çanakkale, elektroman, fizik, mart, onsekiz, üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fizik Bölümü: Elektroman

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fizik Bölümü: Elektroman

okundu

çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof Dr Osman Demircan, elektronik aletlerin yaydığı yüksek frekanslı manyetik dalgaların sinir sistemini etkilediğini, dolayısıyla insanların daha stresli, yorgun, kararsız hale geldiğini bildirdi Prof Dr Demircan, başta bilgisayar ve televizyon olmak üzere elektromanyetik dalga yayan ve evlerde sıklıkla kullanılan elektronik aletlerin yaydığı manyetik dalgaların, yüksek frekans içermeleri halinde, insan vücudundaki minerallerin elektronlarını kopardığını söyledi Serbest elektronların vücutta elektrik akımı oluşturduğunu, bu elektrik akımının sinir sistemini olumsuz yönde etkilediğini belirten Prof Dr Demircan, metal aletlere dokunulduğunda ortaya çıkan kıvılcımın bu etkileşimden kaynaklandığını ifade ettiçıplak Ayakla Yürüyün, Yüzünüzü Yıkayın Prof Dr Demircan, bu etkileşimi gidermenin en kolay yolunun elleri ve yüzü zaman zaman yıkamak, çıplak ayakla toprakta yürümek olduğunu söyledi Elektromanyetik etkiden korunmanın bir başka yolunun ise elektronik aletlerin bulunduğu ortamlardan uzak durmak olduğunu belirten Prof Dr Demircan, şunları kaydetti:Elektronik aletlerin yaydığı yüksek frekanslı manyetik dalgalar, insan vücudundaki minerallerin elektronlarını kopararak sinir sistemini etkiliyor özellikle yaygın olarak kullanılan bilgisayar ve televizyon, manyetik dalgaları en fazla yayan elektronik aletlerin başında geliyor Büyük bilgisayar ve televizyon ekranlarındaki yayınların yüksek frekanslarının insan sağlığına zararlı frekansları içermemesi için etkin yöntemler uygulamaya konulmaktadırKaynak: Hürriyet

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com