Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
görevleri, kısaca, nelerdir, polisin

Polisin Görevleri Nelerdir Kısaca

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Polisin Görevleri Nelerdir Kısaca

Polisin Görevleri Nelerdir Maddeler Halinde

Polisin Görevleri Hakkında Bilgiler

Polis ülkedeki birliği düzeni kanunları koruyan görevlilerdir Tabi haliyle pekçok görevi vardır İşte Polisin Ve Trafik Polisinin Görevleri

1- Hizmetin gerektiği şeyler yapmak, yasaklarıda yapmamamktır Polisin görevlerinde hukuki bir dayanağının olması gerekmektedir Polisin temel görevi ; ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek ve olayları açığa kavuşturmaktır

2- Polis Yetkileri temel amacı, kamu otoristesini ve kamunun yararını sağlamaktır Polisler kamu yararı için çalışırlar Kamunun yararının sağlanması ancak kamu düzeninin sağlanması ile gerçekleşir

3- Polisin görevi çeşitlidir Günlük yaşantıda polisin alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen neredeyse hiçbir konu yoktur Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir

4-Polisin kanuni görevlerini genel asayiş, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardım, önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür

5- Polisin temel görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır

Polis açık, kısa, net ve anlaşılır olmalıdır Eşit, adil ve dengeli olmak polis olmak için çok önemlidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com