Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atasözleri, doğa, hakkında

Doğa Hakkında Atasözleri

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doğa Hakkında Atasözleri

Doğayla ilgili Atasözleri

Doğa Sevgisiyle İlgili Ata Sözleri

Doğa sevgisi ile ilgili atasözleri

Doga! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farkli seyler yaratiyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor Yarattigi her bir parçanin kendine has özellikleri, her bir durumun ayri açiklamasi var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü olusturuyorlar" (Goethe)

On dokuzuncu yüzyila kadar, hiç sona ermeyen zorlu görev, insan soyunun ve çevresinin dogal etkenlere karsi korumasiydi Ama bu yüzyilda yeni bir ihtiyaç dogmustur: Dogayi insana karsi korumak (Peter F Drucker)

"Topragin dostlara ihtiyaci vardir; ona dostça davranalim!"

"Orman yurdun öz evladi ormansiz yok dünya tadi" (Asik Veysel)

‘’Doga insanlarin ihtiyacini karsilayacak bir kaynak toplulugu olarak görmek çevrenin yokolmasina davetiye çikarmak demektir’’

"Kirli çevre insanin ruhuhunu kirletir, kirli ruhlar çevreyi kirletir" (Aziz Nesin)

"Insanlar dogaya karsi sorumluluk duymuyorlar Dogayi korurlarsa, cezadan korktuklari ya da menfatleri gerektirdigi için koruyorlar"

"Bir agaç dikersen, onun meyvelerinden her yiyen, sana sevap kazandiracak, gölgesinde oturan sana sevap kazandiracak, hatta onun tohumunu, meyvesini yiyen kuslar bile sana sevap kazandiracak"

"Her seyin prensibi sudur; her sey sudan gelir ve tekrar suya döner"

"Kiyamet kopmak üzere bile olsa, elinde bir fidan varsa, bu fidani dikmemezlik etme"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com