Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayetler, beşik, geçen, ile, ilgili, kuranda

Kuranda Geçen Beşik İle İlgili Ayetler

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kuranda Geçen Beşik İle İlgili Ayetler

Kuranda geçen beşik ile ilgili ayetler Mumine Sitesi
Kuranda beşik ile alakali tahmini 5 ayet geçiyor 3:46 - Beşikte de, yetişkin çağında da insanlarla konuşacak ve iyilerden olacaktır 5:110 - Allah şöyle diyecektir: "Ey Meryemoğlu İsa! Sana ve annene olan nimetimi hatırla! Hani seni Rûhu'l-Kudüs (Cebrâil) ile desteklemiştim Beşikteyken ve kemâle ermişken insanlarla konuşuyordun Sana yazıyı, hikmeti, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim İznimle çamurdan kuş şeklinde bir şey yapmış ve ona üflemiştin, o da iznimle kuş olmuştu Anadan doğma kör olanı ve alaca hastalığına yakalanmış kimseyi iznimle iyileştirmiştin Ölüleri iznimle (hayata) çıkarmıştın İsrailoğulları'na âyetlerle geldiğin ve onlardan inkâr edenlerin: "Bu ancak apaçık bir sihirdir" dedikleri zaman seni, onlardan korumuştum 19:29 - Bunun üzerine Meryem çocuğu gösterdi Onlar; "Biz beşikteki bir çocukla nasıl konuşuruz?" dediler 20:53 - "Yeryüzünü sizin için bir döşek yapan, oradan sizin için yollar açan ve gökten bir su indiren O'dur" İşte biz o su ile türlü türlü bitkilerden çiftler çıkardık 43:10 - O, yeryüzünü sizin için bir beşik yaptı ve doğru gidesiniz diye orada sizin için yollar meydana getirdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com