Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
idmandan, yemeli, önce

İdmandan Önce Ne Yemeli?

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İdmandan Önce Ne Yemeli?

Spor yaparken yada idmandayken daha etkili bir performans göstermek istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gerekir İdmandan önce beslenmeyle ilgili önemli bilgileri sizler için derlediğim yazımızdan okuyabilirsiniz

Öncelikle spora giderken karnımız aç olması gerekir Yemek yedikten en az 2 saat sonra gidilmelidir İdmandan önce enerji alalım diye karbonhidrat ve biraz protein alımı yapıyoruz Bunu pilav, makarna gibi yemeklerle sağlayabilirsiniz Spordan yarım saat öncede ben kuru üzüm ve ceviz veya fındık yiyorum çok az Büyük etkisi oluyor Bazı günlerde süte yulaf ezmesi atıyorum Onuda öneririm

Spordan gelince ise 30-40 gram kadar protein ve kaslarımızda boşalan glikojen depolarını doldurmamız için basit şeker ihtiyacımız vardır Genelde meyve yiyorum veya üzüm suyu içiyorumArkasından hemen 300 ml kadar pastorize yumurta akını light süte katıp içiyorum Duş alıyorum ve arkasından normal öğünümü yapıyorum Böylelikle %100 verim alabileceğim bir antreman yapmış oluyorum
Gönderen tahir zaman:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com