Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiçeği, sabun

Sabun Çiçeği

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sabun Çiçeği

Sabun Çiçeği - Sabun Çiçeği Hakkında - Sabun Çiçeği Özellikleri

Karanfilgiller familyasındandır Anayurdu bilinmemekte, ancak Avrupa ve Asya'da yaygın olarak yetişmektedir

Ülkemizde nemli yerlerde, özellikle Karadeniz Bölgesi'nde sıkça

görülmektedir 50-100 cm kadar boy atabilen, bir veya çokyılık dayanıklı otsu ya da yan otsu bitkidir Gövdesi tabanda mor-kırmızı, üst tarafta açık yeşil renkli, silindirik kesitli ve serttir Karşılıklı dizilen oval biçimli, ucu sivri ve

soluk yeşil renkli yapraklarının üzerinde birbirine paralel üç çizgi bulunur Yaz sonlarında açan pembe ya da beyaz çiçekleri tatlı meyve kokuludur Bitkinin kökü, rizomlarından (kökgövde) çıkan kökçüklerle çevresine yayılır Sabunotu, döktüğü tohumlarla çoğalır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com