Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soğangiller

Soğangiller

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soğangiller

Soğangiller - Soğangiller Hakkında - Bitkiler

Soğangiller (Alliaceae), otsu ve çok yıllık bir bitkileri kapsayan bir çiçekli bitkiler familyasıdır; bir çenekliler sınıfındaki Asparagales takımının içinde yer alır

Soğangiller, Asparagales takımının içinde yer alan başka iki familya olan Amaryllidaceae ve yalnızca Agapanthus cinsini içeren Agapanthaceae ile yakın akrabadır Kapalı Tohumlular Soy oluş Grubu (Angiosperm Phylogeny Group, APG), bu üç familya arasındaki yakınlık nedeniyle, Amaryllidaceae ve Agapanthaceae gruplarını Alliaceae familyasının içine dahil eder

Cinsler

Allium

Ancrumia

Caloscordum

Erinna

Garaventia

Gethyum

Gilliesia

Ipheion

Leucocoryne

Miersia

Milula

Muilla

Nectaroscordum

Nothoscordum

Solaria

Speea

Trichlora

Tristagma

Tulbhagia

Zoelnerallium

Bu familyanın örnek cinsi olan Allium, başta soğan, sarımsak ve pırasa olmak üzere, çeşitli ve önemli yenilebilir bitki türlerini içerir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com