Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cin, melek, otu

Çin Melek Otu

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çin Melek Otu

Çin Melek Otu Hangi Hastalıklarda Kullanılır - Çin Melek Otu Hakkında - Çin Melek Otu Faydaları - Çin Melek Otu Yetiştiriciliği

( Angelica sinensis)

Maydonozgiller familyasındandırDiğer adları Bayan otu, Bayan ginsengi,Dong guai120 cm boylarında ağustos-eylül aylarında şemşiyemsi sarımsı beyaz çiçekler açan çok yıllık otsu bir bitkidir

Çin’de Kore’de kadın hastalarına karşı binlerce yıl boyunca kullanılmıştır

Bitkinin besleyici özellikler açısından zengin olan kökü kullanılmıştır

Bileşiminde başta B12 olmak üzere B grubu vitaminler E ve A vitaminleri , kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri ve sabit yağlar bulunur

Ağrı kesici , iltihap giderici, spazm çözücü, yumuşatıcı, yatıştırıcı, yüksek tansiyonu düşürücü, kansızlığı giderici etkileri vardır

Menopoz rahatsızlıklarına adet öncesindeki ve sırasındaki rahatsızlıklara karşı etkilidir, sinir sistemini güçlendirmeye hormon dengesini sağlamaya katkıda bulunurKalp, böbrek, ciğer ve dalak güçlendiricidirErkekler için de yararlıdırAma özellikle kadınların özel dönemlerinde yararlandıkları bir bitkidir

Hamileler ile aşırı adet kanaması gören kadınlar kullanmamalıdırlar!Piyasada bitkiden yapılan hazır ekstre bulunmakta olup bundan yemeklerle birlikte günde iki kapsül alınır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com