Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
paşakılıcı, paşapalası, sanseverya

Paşapalası - Paşakılıcı - Sanseverya

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paşapalası - Paşakılıcı - Sanseverya

çiçeksiz bitkiler grubu - agavegiller - gölge seven çiçekler - yarı gölge seven bitkiler - salon çiçekleri - paşakılıcı bitkisi tanıtımı

Paşakılıcı

Paşakılıcı, agavegillerdendir Etli ve sukkulent bir bitkidir Toprakaltı gövdesinden dikine çıkıp, 100cm?e kadar boylanabilirler

Zengin karışımlı toprağı seven paşakılıcı bahçe toprağına, dere kumu, yaprak çürüntüsü, çiftlik gübresi ve kil eklenerek saksısı hazırlanır Bitkiye yaz ayları boyunca bolca su vermek gerekir Saksı toprağının kurumasına izin verilmemelidir

Paşapalası güneşli, yarı gölge ya da gölge yerlerde rahatlıkla uyum gösterir Ilık ortamları seven bitki kış aylarında 10 dereceye kadar dayanıklılık gösterir

Paşakılıcına ayda bir kez standart sıvı gübre vermek yeterli olur Saks değişimi ise, ilkbaharda eğer kökleri saksıyı doldırmuşsa, bir numara büyük saksıya gerekli olan toprak eklenerek yapılır Çoğaltılması ise oldukça kolaydır Köklerinden ayrılması ile yapılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com