Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağacı, ceviz, kara

Kara Ceviz Ağacı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kara Ceviz Ağacı

Kara Ceviz Ağacı Bitkisi Özellikleri Nelerdir - Kara Ceviz Ağacı Yetiştiriciliği - Kara Ceviz Ağacı Hakkında - Kara Ceviz Ağacı Bitkisnin Faydaları

KARACEVİZ AĞACI

(Juglans nigra)

Cevizgiller familyasındandır

25-35 metre boylarında 60-90 cm gövde çapında , kalın dalları, geniş tepesi olan, kışın yapraklarını döken ulu bir ağaçtır11-23 yaprakçıktan oluşma yapraklarının sivri uçlu ve dişli kenarlı oluşuyla bildik ceviz ağacından ayrılır

Anayurdu Kuzeydoğu Amerika olmakla birlikte odunu için Avrupa’da da yetiştirilirOdunu çok değerlidirÜlkemizde de İstanbul, Ankara gibi şehirlerde bulunur

35-5 çapındaki cevizi hafif basık, derin oluklu ve kalın kabukludurİçindeki etli kısmı çok küçüktür ve ayıklaması zordurBu nedenle meyvesi için yetiştirilemez

Ağacın yaprakları haziran-temmuz aylarında toplanarak gölgede kurutulur, yere kendiliğinden düşen yapraklar alınmaz

Yaprakları ve meyvenin yeşil kabuğu ;anjin, ishal,şeker,karaciğer, ülser, kansızlık, saç dökülmesi , basur ve yaraya iyi gelir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com