Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fucus, yosunu

Fucus Yosunu

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fucus Yosunu

Fucus Yosunu Hangi Hastalıklarda Kullanılır - Fucus Yosunu Hakkında - Fucus Yosunu Faydaları - Fucus Yosunu Yetiştiriciliği

(Fucus vesiculosus)

Fucaceae familyasındandırDiğer adı deniz üzümü20-100 cm boylarında , dipte düz, sonra gittikçe ikiye ayrılan dallarla zenginleşen yuvarlak kabarcıklı bir yosun türüdür

Hayvan yemi olarak kullanılabileceği gibi ziai verimi arttırıcı etkileride vardır

Çok eski Çin kaynaklarında bu yosunun insan sağlığına yararlarına ilişkin bilgiler bulunmaktadırO dönemde çaya ve çorbaya benzer içeceklere katılarak vücut ağırlığını dengede tutmak için kullanılmıştır

Bileşiminde başta iyot olmak üzere bakır,krom,çinko,selenyum,demir,mangenez gibi mineraller C,A,ve B grubu vitaminler müsilaj bulunur

Canlılık sağlayıcı antioksidan kütle ve tümör oluşumunu engelleyici bağışıklık sistemini güçlendirici bakteri ve mikrop öldürücü idrar ve balgam söktürücü yumuşatıcı ve iltihap giderici özellikleri vardır

Gögüs kanserine , şişmanlığa,kalp hastalığına,romatizmaya,eklem rahatsızlığına,yüksek tansiyona,tiroit hastalığına , romatizmaya eklem yorgunluğuna karşı etkilidirVücuttaki yağları yakarak fazla kilo almayı engellerÇay , tentür ve kapsül olarak kullanılır

Günlük doz 300-800 mg dır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com