Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beagle, hms

Hms Beagle

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hms Beagle

HMS Beagle Hakkında - HMS Beagle Nedir - HMS Beagle Tarihi - HMS Beagle Resimleri

HMS Beagle, Charles Darwin'in evrim kuramını oluşturmasına temel olan ünlü araştırma gezisine çıktığı İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri gemisi

Adını bir köpek cinsinden alan bu gemi, 10 toplu bir savaş gemisidir 11 Mayıs 1820 tarihinde Thames Nehri'ndeki Woolwich tersanesinde yapımı tamamlanarak İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri'nde hizmete girmiştir Daha sonraları bir araştırma gemisi olarak tahsis edilen gemi , ikincisinde Charles Darwin'in de bulunduğu üç araştırma gezisinde kullanılmıştır

Gemi, Charles Darwin'in katılmış olduğu ikinci gezi sayesinde dünya denizcilik tarihinin en ünlü deniz araçlarından biri haline gelmiştir Charles Darwin'in katıldığı 24 Ekim 1831 tarihinde başlayan ikinci bilimsel araştırma gezisi , Plymouth limanından başlamış , Güney Amerika'daki araştırmaların ardından Yeni Zelanda üzerinden İngiltere'ye dönülmesi sureti ile 2 Ekim 1836 tarihinde tamamlanmıştır

Ateş Toprakları'nın güneyindeki Beagle Kanalı ismini bu gemiden almıştır

• HMS Beagle (merkezdeki) 1841 yılı, Owen Stanley'in sulu boya çalışması , üçüncü gezi sırasında Avustralya'da

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com