Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
trinovanteler

Trinovanteler

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Trinovanteler

Trinovanteler Kökenbilim - Trinovanteler Hakkında - Trinovanteler Tarihi - Avrupa Tarihi - Yabancı Tarih

Trinovanteler, Jül Sezar'ın MÖ 54 yılında Britanyaya çıkışı sırasında Thames Nehri'nin ağzında bulunan halicin kuzeyinde yaşayan Kelt kökenli kabile İlk başkentleri Camulodunum (Colchester) iken ayaklanmanın ardından Colonia Victricensis şehri Caesaromagus (Chelmsford) adıyla yeni başkentleri olarak anılmaya başlanmıştır

Sezar'ın Britanya'ya ikinci çıkışından kısa bir süre önce Trinovantelerin kralı Catuvellauni kabilesinden Cassivelaunus tarafından devrilmiş ancak adaya çıkan Sezar onu devirerek tahtı Mandubracius'a vermiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com