Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hamamı, hüsrev, istanbul, kethuda, ortaköy

Hüsrev Kethuda Hamamı Ortaköy İstanbul

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hüsrev Kethuda Hamamı Ortaköy İstanbul

Mimar Sinan Eserleri - Hüsrev Kethuda Hamamı Hakkında - Hüsrev Kethuda Hamamı Tarihi - Hüsrev Kethuda Hamamı Mimarisi

Yapım yılı: ?

Bulunduğu şehir: İstanbul

Bulunduğu ilçe: Beşiktaş

Bulunduğu semt: Ortaköy

Adres: Muallim Naci Caddesi Ortaköy, Beşiktaş

Ulaşım tarifi: Ortaköy istikametine giden tüm otobüsler ile yapıya ulaşılabilir Ortaköy durağında inildiğinde 50 metre mesafededir

Eser tipi: Hamam

Günümüzdeki kullanımı: Lokanta

Mülkiyet sahibi: Özel Mülkiyet

Yapıyı Sinan'a atfeden kaynaklar : TE, TB, TM, AR

Eser hakkında bilgi: Yapı 1990'lı yıllara kadar hamam olarak kullanılmaktaydı 2001 yılında tamamlanan restorasyonundan sonra günümüzde lokanta ve gece kulübü olarak işletilmektedir Şu an özgün işlevini yitirmiş olsa da 16 yüzyıl görünümünü koruyarak bugüne ulaşmış Mimar Sinan hamamlarındandır

Hüsrev Kethuda Hamamı Resimleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com