Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anıtı, dağı, rushmore

Rushmore Dağı Anıtı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rushmore Dağı Anıtı

Rushmore Dağı Anıtı Tarihi - Rushmore Dağı Anıtı Hakkında - Rushmore Dağı Anıtı Resimleri

Rushmore Dağı Anıtı, Amerika Birleşik Devletleri'nin Güney Dakota eyaletinde, Rushmore dağının Black Hills (Siyah Tepeler) denilen kayalıklarında bulunan anıt Bu anıt Amerika Birleşik Devletleri'nin dört başkanını gösteren dev heykellerden oluşur Anıt, heykeltıraş John Gutzon Borglum'un ve oğlunun eseridir Heykellerin yapımına 1936'da oğlu ile birlikte sert granitleri yontarak başlayan Borglum eserini 14 yılda tamamladı Black Hills'te yanyana kabartma heykelleri bulunan dört ABD başkanı soldan sağa doğru: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt ve Abraham Lincoln'dür Heykellerin herbirinin yüksekliği 18-20 metre olup çok uzaktan görülebilmektedirler

• Rushmore Dağaı Anıtı heykeltraş John Gutzon Borglum tarafından yapılan granit heykeli (Keystone yakını, Güney Dakota, Amerika Birleşik Devletleri)

• Rushmore Dağı Anıtı'nın inşaası George Washington'un yüzüne benzemektedir (1932)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com