Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruidrarda ağrı ve idrar yapmakta güçlük

Soru:"İdrarda Ağrı Ve İdrar Yapmakta Güçlük"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"İdrarda Ağrı Ve İdrar Yapmakta Güçlük"

sayin hocam benim sol tarafimda bir agri var bundan 6 ay once bir saci yapti gece acile gittim dediller ki idrar yollarin da intihaplanma var dediler ilac yazdilar ama odan bu tarafa duzen almadim suan yurt disindayim dedi ki sen kadindan hastalik kaptin dedi yani bel soguklugu onun tedavisini de uyguladi ama hic degismedi bunun sebebi ne olabilir hocam tam olarak benim sikayetim 6 ay once idrrarim da yanma sol tarafim da agri vardi simdi ise idrarim da yanma var idararimi yaparken cok zorlaniyorum yine soltarfim da agrilar devam ediyor bunun sebebi ne olabilr acaba artik korkmaya basladim bana yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekurler 22 yasndayim erkegim
YardDoçDr Erim GULCAN

07 22:54:08

idrarda ağrı ve idrar yapmakta güçlük olması, akut ( ani) prostat iltihabı durumlarında sık rastlanır bunun için yapmanız gereken ürolojik bazı tetkiklerdir 1 idrar tetkiki, 2 idrar kültürü, 3 üriner sistem direkt grafisi ve ultrasonografisi, 4 bunlarla bir sonuç elde edilemezse belki bir IVP denilen ilaçlı bir filmle tanıya gidilip tedavinin ona göre yönlendirilmesi Bir başka yaklaşım ise gerekli antibiotik tedavisinin 10-14 gün verilmesi son tavsiye üroloji uzmanı nezaretinde bu tavsiyelerin uygulanması
geçmiş olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com