Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorugaliba fibromiyalji

Soru:"Galiba Fibromiyalji"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Galiba Fibromiyalji"

Ben çok uzun yıllardan beni deli eden bir omuz ağrısına sahibim tabi yıllar geçtikçe çok daha ilerledi ve hiç bir şekilde çözüm bulamadım umarım burdan bana yardımcı olabilirsiniz 38 yaşında yım ve yaklaşık 15 yıldır sağ kürek kemiğimin altından başlayıp boyun ve o satıh boyunca devam eden acayip bir tutukluk ve ağrım var ve kürek kemiğimin altında elime gelen kemikleşmiş kitleler var bunlar yıllarca çekilen ağrılar sonucu oluştu ve öyle zaman oluyorki o kadar tuhaf bir tutulma oluyorki sürekli sert bir şekilde ovulma ihtiyacı hissediyorum bugüne kadar yapılan tetkiklerde filmlerde önemli bir bulguya rastlanmadı depresyon olabilir dediler antidepresan kullım fizik tedavi,akupunktur,sülük tutma gibi alternatif yöntemleri denedim bu arada düzenli spor da yapmaya çalışıyorum ama bi sonuç alamadım internette yaptığım araştırmalar sonucunda fibromiyalji olabileceğini düşünüyorum ama okuduğum kadarıyla onunda bi tedavisi yokmuş bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim saygılarımla
AYNUR GÖK
BURSA

ProfDr Vural KAVUNCU

141101:49:43

Fibromiyalji hastalığında genellikle ağrı ve tutulmalar simetrik olarak vücudun her iki tarafında bulunurKitleler de kemikleşmeden ziyade daha elastik kıvamdadırDiğer bir yumuşak doku ağrısı olan miyofasyal ağrı sendromunda ise noktasal kas hassasiyeti vardır Bu nokta bulunup üzerine parmak ile bası uygulandığında ağrı belirli bir yayılım gösterebilir Miyofasyal ağrı sendromunda en etkil yöntemlerden birisi de bu hassas nokta üzerine lokal analjezik enjeksiyonu yapmaktır Sıcak uygulama, masaj ve kaplıcalarda yarar sağlayabilir Ancak sertleşmiş kitleler nedeniyle tekrar muayene olmanızda yarar vardır Geçmiş olsun dileklerimle

Prof Dr Vural Kavuncu

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com