Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kalitesiz, lens, uyarısı

Kalitesiz Lens Uyarısı

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kalitesiz Lens Uyarısı

Sivas'ta faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk lens fabrikası Anadolu Tıp AŞ'nin Genel Müdürü Ahad Alper Kılınç, göz içi lenslerde Hindistan ve diğer doğu ülkelerinden gelen çok kalitesiz ve kötü yerlerde üretilmiş ucuz lensler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirtti

Kılınç, fabrikalarının Türkiye'nin ilk ve tek lens fabrikası olduğunu belirterek, lens üretim işine 2003 yılında başladıklarını, yaklaşık 1 yıldır üretim yaptıklarını kaydetti
Avrupa standartlarının da üzerinde kaliteli üretim yaptıklarını anlatan Kılınç, üretime başladıkları süreç içinde kendilerini en çok zorlayan şeyin, yurtdışından, özellikle göz içi lenslerde Hindistan ve diğer doğu ülkelerinden gelen çok kalitesiz ve olumsuz koşullarda üretilmiş lensler olduğunu kaydetti Kılınç, ihale yasasına göre bu lenslerin fiyatlarıyla hiç bir şekilde yarışmadıklarını belirtti

Devletten destek beklediklerini ifade eden Kılınç, Türkiye'nin katarak ameliyatı sayısı yıllık 400 bin civarında olduğunu, kapasitelerinin bunu karşılayacak nitelikte olduğunu ifade etti

Kaynak : Baypostacom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com