Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorubeyin sıvısı

Soru:"Beyin Sıvısı"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Beyin Sıvısı"

Kuzenim emrah 22 yaşında, 3 yıldır rahatsız Aşırı zayıflamayla başladı bu rahatsızlık, daha sonra hiç konuşmaz hale geldi, cümleleri toparlayamıyorum, ağzımdan bir kerede kelime çıkaramıyorum, zorlanıyorum dedi sayın hocam
Bazen hiç konuşmuyor- konuşamıyorum! diyor-, bazen ise şarkılar türküler çok normal konuşuyor Şu an oldukça kilolu antidepresan alıyor ve giderek kilo aldığı gibi anormal hal ve davranışları da artıyor
Daha önce göründüğü bir doktor beyin sıvısıyla ilgili bir teşhis koydu Hocam; beyin sıvı problemiyle psikolojik bozukluğun, deprosyonun ilgisi var mıdır? Yoksa emrahta bu 2si 2 ayrı hastalık mı?
Onu önce sizin gibi bir nöroloğa mı götürmeliyim yoksa sadece psikiyatıra mı?
Ayrıca bu antidepresan hapların kabuledilemez yan etkileri? bu konuda da aydınlatbilirseniz çok minnettar kalırım, ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim onu iyileştirebilmek adına?
Şimdiden çok teşekkür ederim, çok sağolun

ProfDr Safiye Bilgin

0901:39:23

Merhaba Beyin omurilik dıvısında artış hidrosefaliye neden olur Eğer kitle, vs gibi durum varsa o da kafa içi basınç artmasına yol açar Kuzeninizde psikiyatrik bir rahatsızlık olabilir Ayrıca tiroid bezinin bozuklukları da zayıflama ve kilo alma gibi gelişmelere yol açar Bu konu için hempsikiyatri hem de iç hastalıklarıbölümlerine başvurmanızı öneririm EEG çekitmeniz de yardımcı olurİyi günlerProf Dr Safiye Bilgin _____ wwwsafiyebilgincom _____ EEG (Elektroensefalografi) _____ 0216 478 16 94

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com