Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorubezeler

Soru:"Bezeler :("

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Bezeler :("

Merhaba, 26 yaşında evli bir bayanım, yaklaşık 7-8 yıl önce iki koltuk altımdada bezeler vardı, kolumu gerdiğimde ağrı yapıyordu, doktor halk dilinde köpek memesi olarak tabir edilir demişti, antibiyotik vs ile bezeler iniyor bir zaman sonra tekrar şişiyordu, zaman geçtikçe koltuk altımda tuhaf bir enfeksiyon oluştu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama anlatmaya çalışayım; koltuk altında delik gibi iki nokta, bu iki noktayı derinin altından birleştiren bir doğru işareti varmış gibi düşünün delik gibi görünen yerin birini elimle bastırdığımda yada sıvazladığımda dier yerden çok kötü kokulu bir sıvı çıkıyor, sanki ameliyat olmuşum gibi kötü bir görüntüye sahip şuan koltuk altlarım ama inanın hiçbir şekilde lokal anestezi yada ameliyat geçirmedim,koltuk atlarım nasıl kendi kendine bu hale gelmiş olabilir merak ediyorum Birde bünyemin hassaslığından kaynaklanıyor olsa gerek kulağıma küpe takamıyorum taktığım an delik yeri yara oluyor, akmaya başlıyor ve akabinde kulağımın hemen arkasında kocaman iltihaplı beze oluşuyor, artık alıştığım için, ilk olarak antibiyotik içiyor onunla beraber kara merhem sürüp derinin yumuşamasını ve patlamasını sağlıyorum, kesinlikle sıkmıyorum kendi kendine akmasını bekliyorumbunların dışında stres,üzüntü yaşadığım zamanlardan sonra kalçamın kaba etinde,kasıklarıma yakın bacak arasında yine iltihaplı bezeler oluşuyor,patlamadan geçmediği için,özel hastane , sigorta vs hangisi denk geliyorsa gidiyorum ya antibiyotik iğnesi veriyor eve gelir gelmez patlıyor yada lokal anesteziyle patlatıyorlarYaklaşık 15 gün öncede gül hastalığı denen bir hastalığa yakalım, vücudumun heryerini gül şeklinde bişeyler sardı ama şükürki şuan oldukça gerilemiş durumdaBana bu rahatsızlıklarım hakkındaki bilginizi, fikirleriniz ve hangi branjın doktoruna başvurmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz beni çok mutlu edersiniz Teşekkür ederim gamze-akt@hotmailcom
DoçDr M Akif BUYUKBESE

1303 23:26:30

Yasadiklarinizi iyi siralamissiniz Ilk olarak ic hastaliklari ve dermatoloji uzmani kombinasyonu size yardimci olacaklardir tam bir fizik muayene gerekecek Lenf bezlerinin yayginligi acisindan da degerlendirme olacaktir
kan kimyaniz bazen ileri incelemeyi gerektirebilir (tomografi gibi)
Mevcut anlattiklarinizla, kopek memesi diye tabir edilen seyin tibdaki adiyle hidrozadenit, koltuk alti killarin ters donmesi, hijyene dikkat edilmeden alinmasi veya tamamen kimi icten gelen rahatsizliklarla kil koklerinde iltihap yerlesmesi sonra abseleserek olgunlasmasi oldugunu anliyoruz Burada muyene eden direneaj (kucuk cerrahi mudahele) gereksinimi duyabilir ancak arkasindan antibiyotik gerekli olacaktir
Bu arada glikoz yuklemesi yaptirmanizi oneririm Zira diyabet (seker hastaligi) olanlarda bu rahatsizlik riski artiyor
Diyabette vucut daha kolay iltihaplaniyor, vucut ernfeksiyonu daha zor temizliyor, bezeler daha kolay sisebiliyor bazen gizli olacagindan aclik sekeri yeterli olmuyor
Kulaktaki olay iltihap olabilecegi gibi kimi allerjik doku reaksiyonlarina da bagli olabilir
Gul hastaligi; pitriasis rosea dermatologlarin uzmanlik alanidir
Ancak tedavide kullanilan kimi ilaclar sekeri etkileyebileceginden kan seker yukleme testini yaptirmanizi oncelikle oneririm Iki brans hekiminin diyalogu ile sorunlarinizin cozulecegine inaniyorum Tetkikleriniz sonucuayrica meslektaslarimiz ileri yonlendirmeler yapabileceklerdir
Esenlikler,

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com