Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorucrp yüksekliği ve tehlikesi

Soru:"Crp Yüksekliği Ve Tehlikesi"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Crp Yüksekliği Ve Tehlikesi"

Merhaba,benim sorunum bugün yaptırdığım tahliller sonucunda :Glukoz: 100-kolesterol: 191 trigeserid : 83,Hdl kolsterol:39-ldl kolestrol : 134 ast:14 alt :11 ( CRP: 24,4) Hba1c: 5,4
Sedimentasyon 1saat: 10 idrar tahlilim de sonuç iyi çıkmıştı enfeksiyon yoktu
sonuçta en bariz CRP yüksekliği var ,alt kasıklara doğru yayılan karnımda şişlik ,ağrı ve gaz var kısa kramplı bir ağrı arkasından tuvalet ihtiyacım oluyor Ayrıca soğuk algınlığı belirtilerim varayrıca geciken bir mesturasyon var 41gün (polikistik over vardı ama son 6 aydır düzelmişti) Beta HCG : 0,100 yani gebede değilim bu CRP yüksekliğinin nedeni nedir,ve ben hangi uzmana başvurmalıyım,çocuk istiyoruz bu durumda sakıncalı bir durum varmıDoktorum Kadın doğum uzmanına görünmemi ve daha sonra tekrar CRP için bakıcağını söylediBu CRP yüksekliği Tahminim soğuk algınlığından ya da adet gecikmemden yada bağırsak enfeksiyonu olabilirmi (idrar sonucumda anormal hiçbirşey çıkmadı ama)cevabınız için teşekkür edrimİyi çalışmalar

UzmDr Aslıhan ÇOLAK

2309:53:33

öncelikle gayet bilinçli bir hasta olduğunuzu belirtmek istiyorum değerleri şikayet leri ayrıntılı belirtmişsiniz teşekkürler bu veriler doğrultusunda CRP yüksekliğinizin soğuk algınlığından olduğunu düşünüyorum adet gecikmesinden kaynaklanmaz barsakla ilgili enfeksiyon olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu gayta mikroskobisidironu yaptırabilirsiniz ama eğer bu kasıklara yayılan gaz ve ağrılı durum uzun zamandır var ise onun barsak enfeksiyonundan ziyade bir dispepsi hali olması daha muhtemel gayta mikroskobisi ve barsak şikayetinin süresi bizi aydınlatacaktır şu haliyle soğuk algınlığına bağlı olduğunu düşünüyorum çocuk olmasını engelleyecek bir durum değildir doktorunuz kısa süreli bir antibiotik tedavisi planlayabilir o dönemde bir hafta on gün süre ile korunmanız gerekebilir iyi günler

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com