Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorukronik hbv enf

Soru:"Kronik Hbv Enf."

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Kronik Hbv Enf."

1999 yılında anlaşıldı akut iken ilk zamanlar üzerine düşmedim değerler ast alt 1000 civarındaydı ve hiç ir belirti yoktu halszilik bile 2000 yılında halsizlik başladı kronik olmuştu zeffix kullanmaya başladım o zamandana beri kullanıyoruminterferon kullandım 9 ay boyunca yine olmadı6 yıldır HBV DNA (-) ve değerlerde normal iken iken nisan ayında hbv dna (+) ve enzimlerde ufak bir artış oldu oldu ve HEPSERA ya başladık ilk ayında tekrar (-) enzimlerde normal ama hepseraya devam ediyoruz
sorum şu özellikle yemek sonralrı karaciğerim de ağrı oluyor
virüsü bir türlü yenemedik NŞA da ne zaman siroz yada karaciğer kanseri olurum yada olur muyum yani bu hastalığın sonu ne olacak halen hiç bir şikayetim yok hastalık hakkında sigara kull ***** arada bir alıyorum bazen deve dikeni ve enginar ( özellikle idrar enfsorunum için) kullanıyorum bilgilendirir seniz sevinirim çünkü doktorlarım sağolsunlar açıkça söylemiyorlar
DoçDr Tuna DEMIRDAL

301948

Sayın Doğan,HBV tedavisi maaalesef biraz sıkıntılı ve uzun sürebiliyor Daha iyi ve daha etkin tedaviler bulunana kadar hepsera kullanmaya devam etmelisiniz Siroz ve kanser gibi olumsuzlukları hiç düşünmeyin, aldığınız tedaviler uzun sürse de sizi bu korkulan durumlardan korumaktadır Rahat olun ve doktor kontrolünden hiç çıkmayınSaygılarımla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com