Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorutetanoz aşısı

Soru:"Tetanoz Aşısı"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Tetanoz Aşısı"

Sayın Hocam,

İkinci bebeğimi doğurmak istiyorum Tetanoz aşısı en son çocukluğumda yapılmıştı Gebelik öncesi yeniden yaptırmak istiyorum
Sağlık ocağına sordum 5 doz yapıldığı söylendi

1 doz
2 doz (1 ay sonra)
3 doz (6 ay sonra)
4 doz (1 yıl sonra)
5 doz (1yıl sonra)

İlk 2 dozu yaptırdıktan sonra hamile kalsam ve diğer dozları doğum sonrasına bıraksam tetanozdan korunabilir miyim? (2 dozun 3 yıl kadar koruma sağladığını okudum) Böyle bir uygulamanın bana/bebeğe zararı olur mu? (Her ne kadar zararsız olduğu söylense de, mümkünse hamilelik sırasında aşı olmak istemiyorum)

Hijyen şartlarda doğum yapacak birisi için bu aşı şart mıdır? (ilk hamileliğim sırasında tetanoz aşısının 10 yılda bir tekrarlanması gerektiğini öğrenmiş ama aşılanmamıştım)

Teşekkürler,
UzmDr Ersan ŞENER

15 15:51:34

Tetanus aşısı gebeliğin her aşamasında güvenle uygulanabilirŞartlar tamamen ideal de olsa tetanus aşısı yaptırmalısınızSon doz üzerinden 5 yıl geçmedi ise tek doz yeterli olurGeçti rapel doz yapılması o,1 ay , 6ay sonra 5yıl sonunda tekrarlanarak aşılama yapılması gerekirSelamlar

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com