Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruülseratif kolit hastalığının seyri nasıldır

Soru:"Ülseratif Kolit Hastalığının Seyri Nasıldır?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Ülseratif Kolit Hastalığının Seyri Nasıldır?"

merhaba;
ben 22 yaşında bir bayanımbenim 1 sene önce büyük tuvaletimden kan gelmeye başladıve ben doktora gittim ve bana ülseratif kolit teşhisi konuldubu teşhis ocak başında konulduDr tavsiyesiylesalofalk 250 mg suppazituvar kullandımdaha sonra kontrole gittiğimde sedimantasyon değeri düşük çıktı ve bana salofalk 500 mg tablet verdibu ara hem tableti hemde suppozituvarı kullandımtekrar kontrole gittiğimde sedimantasyonum normal, fakat B12 vitamini düşük çıktıDr bana dodex ilacıı verdidodex�i 3 kutu olarak (1 kutuyu hergün ,2 kutuyu haftada 1 kez , 3 kutuyu ayda bir kez vurulmamı istedi) verdişimdi salofalk 250 suppozituvar, 500 mg tablet ve haftada bir dodex� i alıyorum
benim ilerde kanserle karşılaşma ihtimalim nedir?ve hangi kanserle karşılaşırım?ilerde beni bu hastalğımla ilgili neler bekliyor?tedavi görüyor olmam kansere yakalanmayacağım anlamına geliyormu?
bu benimbaşvurduğum ilk drbaşka dr görünmeme gerek varmı?
açıkcası başka dr �a gitmek istiyyorumçünkü dr bana pek güven vermiyorve daha yeni hastalığın başındayken alınacak önlemler varsa ve önlenmesi mümkünse bunu önlemek istiyorum
yardımlarınız için şimdiden tşk ederim
DoçDr Yusuf AKCAN

13 15:45:47

ülseratif kolit tansıını nasıl aldınız kolonoskopi yapılarak ve biyopsi alınarak mı?

kolonoskopide tutulum yeri nereye kadar?
distal kolon, sol kolon, tüm kolon tutulumları önemli

ülseratif kolit hastalarının %30 u ilk ataktaki tedavi sonrasında tekrarlamaz ancak % 70 yakını ataklar halinde seyir gösterir

tedaviye cevap genelde alınır az bir kısım ilaçlara cevap vermez ve operasyon olmak zorunda kalırlar
tüm kolon tutulan hastalar 8 yıldan sonra, sol kolon tutulanlar 15-20 yıldan sonra kolon kanseri riski bir miktar artar bu dönemde yıllık veya 2 yılda bir kolonoskopi ve çoklu biyopsiler alınarak hasta yakın takip edilir

sağlıcakla
Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com