Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorualfa 1 antitrypsine eksikliği

Soru:"Alfa 1 Antitrypsine Eksikliği"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Alfa 1 Antitrypsine Eksikliği"

selamun aleykum hocam, ben hollanda dan yaziyorum08 09 de bir kiz cocugum dunyaya geldi dogumundan kirkdort sonra beyin kanamasi gecirdi burada gunluk uc dort damla k vitamini vermemizi istiyorlarben vermemistim beyin kanamasina sebep k vitamini eksikligi dediler Norolog yeterli bir neden olarak kabul etmedi arastirdilar, karacigerin fazla hizli calistigini soylediler Neden olarakta bu hafta alfa 1 antitrypsine deficientie teshisini koydular esimle uzaktan akrabayiz genetik oldugunu akraba evliliginin neden olabileceginide soylediler diger iki cocugumuda bakmak istediler oglum sekiz kizim alti yasinda su ana kadar bir rahatsizliklari yok Bebegin bu hafta ki kan tahlillerinde karaciger calisma hizi dusuk cikti, ilac olarak st ursochol 50 mg capsule kullaniyoruz bebegin dogdugundan beri sariligi vardi su anda gecti gibi gorunuyor ayrica a, d, ad, e vitaminlerini gunluk veriyorlar yaklasil 2 ml olarak, haftada uc gunde k vitamini 0,25 ml veriliyor benim sizden sorum bu hastalik tam olarak nedir, zararlari nelerdir, tedavisi varmidir, nerele dikkat etmeliyiz,diger cocuklar icinde tehlike varmidirzira biz esimlecocuklari muayane ettirmeme karari aldik siz ne dersiniz, burada cok aydinlatici aciklama yapmadilar bebek oldugu icin hastalik nasil seyredecek bilemiyoruz sadece kontrol altinda tutabiliriz dediler cocuk canli ve saglikli gorunuyor mailimi cevaolamanizi umitle bekliyor simdiden tesekkur ediyorum saygilarimla,

DoçDr Yusuf AKCAN

22 11:28:14

alfa 1 antripsin eksikliğinde genelde gerçek bir eksiklik değil alfa 1 yanlış yapım yanlış paketleme ve karaciğer hücrelerinden dışarı salınamama söz konusu olur yanlış üretim bu proteinler karaciğer hücrelerini şişirip ölmelerine sebep olabililer, yani karaciğer hastalığı oluşabilir ayrıca akciğerlerde yeterli alfa 1 antitirpsin olmadığından elaztaz enzimi durudulamıyacağından bazı hastalarda akciğer amfizemi gelşip solunum sıkıntısı yapabilmektedirileride olabilecek karaciğer yetmezliklerinde karaciğer nakli yapılabilmektedir akciğer amfizeminde ise normal alfa anti 1 antitripsin kana ilaç olarak verilebilmektedirancak bu hastalıkta her zaman karaciğer hastalığı veya akciğer hastalığı olmak zorunda değildir yani çocuğunuz etkilenmiyedebilirdiğer çocukları muayene ettitip alfa 1 antitripsin düzeylerine baktırmanız sizin lehinize zira hastalık var ise ileri yıllarda amfizem açısından yeterli tedaviyi zamanında almayı bileceksiniz demektir zira hastalık bulguları erken yaşlarda çıkmak zorunda değildirsağlıcaklaDoçDr Yusuf AKCAN---Muayene- (0216) 352 8682 –Maltepe-İST

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com