Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruyemek alındığı halde zayıflık

Soru:"Yemek Alındığı Halde Zayıflık"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Yemek Alındığı Halde Zayıflık"

ben 23yasindayim ve 48 kiloyumboyum165 zayifligimdan cok sikayetciyimkan ,idrar testi yaptirdim hepsi normal ciktiama kilo alamiyorum yememe ragmenbana yardim edin lutfen
DoçDr Yusuf AKCAN

291021:21:44

Sayın üye,

yediğiniz halde zayıflamanız, akla şunları getiriyor

ayırcı tanılar:

hipertiroidizm

TSH, FT3
emilim bozuklukları

çölyak hastalığı

ince barsak biyopsisi
anti gliadin ve antiendomyseal antikorlar

bakteriyal aşırı çoğalma

ince barsak grafisi veya enteroclysis
parazitoz

dışkıda parazit yumurtası aranması
dışkıda giardia antigeni bakılması
sindirim bozuklukları

mide problermleri
pankreas problemleri
bunlara yönelik testlere girmeden hikayenizde bazı ayrıntıların bilinmesi gerekir aşağıdaki soruların cevapları ile bir gastroenteroloğa başvurunuz

zayıflığınız sürekli bir zayıflıkmı son zmanalarda mı oluştu? son zmanalarda oluştu ise ( diyabet ve değişik tümör olaylarıd aayırıcı tanıya girer)
ishaliniz varmı? emilim bozuklukları ve sindirim bozukluklarında ishal ve yağlı gaita görülebilir yağlı gaita taharetlenirken ele parmağa kayganlık ve yağlı his verir
saçlarda dökülme ve avuç içinde terleme, çarpıntı varmı?
şimdilik kolay gelsin
Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com