Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşırı, fıstık, hamilelikte, sakıncalı, tüketmek

Hamilelikte Aşırı Fıstık Tüketmek Sakıncalı

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hamilelikte Aşırı Fıstık Tüketmek Sakıncalı

Araştırma her gün çok fazla miktarda fıstık ya da fıstık ezmesi tüketen hamile kadınlar üzerinde yapıldı Ancak hamile kadınların asla fıstık ya da fıstık ezmesi yememesi gerektiğini söylemek için çok erken Bu nedenle uzmanlar henüz hamile kadınlara fıstık yememeleri konusunda bir açıklama yapmıyorlar

Astım hayatı tehdit edecek kadar ciddi bir hastalıktır Dünya Sağlık örgütünün yaptığı açıklamaya göre bazı ülkelerde çocuk nüfusun %30unda astım hastalığı var Uzmanlar bazı çocukların neden astım olduğunu kesin olarak bilmemekle beraber bazı alerjilerin tetiklemesi sonucunda bronşların daralarak astıma neden olduğunu belirtiyor Son yapılan araştırmaysa fıstık alerjisinin de astıma neden olabileceğini ortaya koyuyor

Yaklaşık 4000 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada anne adaylarının yemek yeme alışkanlıkları incelendi Daha sonra bu annelerin çocuklarının sekiz yıl boyunca sağlık durumları gözlendi Hamileliklerinde günde en az bir adet fıstık ezmeli sandviç yiyen annelerin çocuklarında astım olma riskinin daha fazla olduğu görüldü

Uzmanlar bu sonuçlara göre anne adaylarının tükettikleri fıstık ve fıstık ezmesi miktarına dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyorlar Ancak kesin miktarlar belirtebilmek için daha detaylı araştırmalar yapılması gerektiğini açıkladılar

Kaynak: saglicaklakalcom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com