Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağrıyor, dişlerim, kaplama, sorularınızın, yanıtları

Kaplama Dişlerim Ağrıyor (Sorularınızın Yanıtları)

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dt Duygu Karaosmanoğlu ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorularınızı yanıtlıyor

Dt Duygu KaraosmanoğluDiş eti rahatsızlığım var (SorularınızınDiş etlerimde siyahlaşma (Sorularınızın Yanıtları)Bebeğimin neden dişleri çıkmadı? (SorularınızınDiş etim çok ağrıyor (Sorularınızın

Kaplama dişlerim çok ağrıyor ağrı kesicide fayda etmiyor ne yapmalıyım bayram nedeni ile dişçi kapalı aşırı ağrım var lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim

Kaplamalarınızın altında bir sorun olabilir Gerekirse dişleriniz kanal tedavisi yapılırEn yakın zamanda bir diş hekimine danışmanız gerekiyor

İki gün önce üstçenemdeki azı dişime dolgu yaptırdım fakat ikigündür dolgu yapılan tarafı tam kapatamıyorum azı dişlerinin aralarında biraz boşluk oluyor dolguda o boşluk tam yok bu yüzden dişler tam kenetlenmedigi için çenem tam kapanmıyor be bu çenemin birleştiği yerde agrıya sebeb oluyor ne yapmalıyım?

Dolgunuzdaki kapanışın tekrar kontrol edilmesinde fayda varHekiminize tekrar danışmanız gerekiyor

20'lik dişim çıkıyor Sol alttan, ama çok acıyor dun gece 1 dakika bile uyuyamadım bu ağrı kaç gün sürer?

Bu ağrının geçip geçmeyeceği konusunda bir tahmin yürütemeyizFakat böyle bir soruna neden olan 20 yaş dişi aynı şeyi ileride de tekrarlayacak demektirO nedenle mutlaka bir diş hekimine danışmalı ve dişinizi aldırmalısınız

Hocam merhaba, benim dişim ağrıyordu çektirmeye gittim doktor çekmeyelim dolgu yapalım dedi dolgu yaptırdım ama dişim şuan gene çok kötü ağrıyor ne yapayım bana bir yardım edin cevap bekliyorum çok acil

Dişinizi çektirmenize gerek yokKanal tedavisi yapılırsa ağrınız kesilecektirHem bu sayede dişiniz uzun yıllar ağzınızda kalabilirKanal tedavisi konusunda uzman bir hekime danışmanız gerekiyor

Dr Hanım merhaba, ben 33 yaşındayım dilimde pamukçuk oluşuyor herhangi bir ilaç da kullanmadım acaba neyden kaynaklanıyor cevabınızı bekliyorum sevgi ve saygıyla kalın

Sizi görmeden net bir şey söylemek zorDiş hekimliği fakültelerinin Ağız Hastalıkları bölümüne danışırsanız daha net bilgi alabilirsiniz

Merhaba, ben diş estetiği yaptırmak istiyorum fakat nasıl yapılır benim dişlerim böyle bir işlem için uygun mu?ne dereceye kadar düzelebilirbilgi almak sizinle irtibata geçmek istiyorum not:20lik dişlerim çıkıyor şuanda 1 tanesini de aldırdım Saygılarımla

Öncelikle estetik diş hekimliği konusunda uzman,deneyimli hekimleri araştırmanız gerekirUzmanlarla görüştükten sonra dişlerinizin neye,nasıl uygun olduğu konusunda bir fikriniz olacaktır Kurucu ortağı olduğum kliniğimiz creadenta hakkında wwwcreadentacom dan bilgi alabilir bana 0212-2912920 nolu telefondan ulaşabilirisiniz

İyi günler benim sorunum 20lik dişim çıkmıyor Eğer ben ameliyat olursam yüzümde bir şişlik olur mu? Bu ameliyat nasıl oluyor? Ameliyat olmasam diş kendiliğinden çıkar mı? Şimdiden teşekkür ederim

Dişiniz çıkamadığı için alınması gerekiyor, o nedenle kendiliğinden çıkması gibi bir durumu yok20 Yaş ameliyatı sınırlı uyuşturma ile yapılmaktadır ve siz hiçbir şey hissetmezsiniz Hekiminizin size verdiği ilaçları kullanır ve o bölgeye buz uygularsanız şişliğiniz minimum olacaktır Çok korkulacak bir işlem değildir Cerrahi konusunda uzman bir diş hekimine danışmanız gerekir

10 gün önce dişime dolgu yaptırdım Doktorum kanal tedavisi gerekebileceğini söyledi, ancak dişime ilaç koyup bir gece bekledikten sonra, ağrım olmaması nedekiyle dolgu yaptı Ancak 10 gün sonra hala dişimde soğuk sıcak hassasiyeti var 2 gün önce de daha garip bir hassasiyet bas gösterdi Adeta kafamın sol tarafı zonkluyor ararlıklarla sizce bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler

Ağrınız geçmemiş ve daha da ilerlemişDişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyorKanal tedavisi konusunda uzman bir hekime danışmanız gerekir

Hocam merhaba dün 2 tane kanal tedavisi yaptırdım şuanda kanal yaptırdığım dişlerde hassasiyet var Yani hiçbir şey yiyemiyorum Bu normal midir? Ne zaman bir şeyler yiyebilirim Herhangi bir ağrı yok ama bir şey yemek istediğim zaman kırılacak gibi ağrı yapıyor Cevaplarsanız teşekkür ederim İyi Çalışmalar

Kanal tedavisi sonrasında böyle hassasiyetler olabiliyorEğer dolgunuzda yükseklik varsa bu da tetikleyebilir,yüksekliği de kontrol ettirmeniz gerekebilirTekrar hekiminize danışmanızda fayda var

Benim dişlerim arasında açılma oluyor neden bu son zamanlarda ön taraftaki alt dişim sorun nedir? Ne yapmam lazım? Lütfen rica ediyorum

Sizi görmeden net bir şey söylemek zorAma dişeti hastalığınız olabilirBir diş hekimine danışmanız gerekir

Doktor hanım 4 yaşındaki oğlumun azı dişi çürüdü yemek yerken ağrı yapıyor doktora gidersek nasıl bi müdahale yapılacağını öğrenmek istiyorum teşekkür ederim

Oğlunuzun azı dişine dolgu yapılacaktır Gerekirse çok az bir lokal anestezi yapılır Bu sayede ağrı, sızı hissetmez ve dolgu yerleştirilir Çocuk diş hekimliği konusunda uzman bir hekime(pedodontist) danışmanızda fayda var

Merhaba benim sorum sizce hangi diş macununu kullanmalıyım? 23 yaşındayım ve bazı çürük dişlerimde var

Piyasadaki diş macunlarının bir çoğu çok iyi markalarBunlardan birini kullanmanız yeterli olacaktırFakat diş çürüklerinizi sadece fırçalayarak yok edemezsiniz,bir diş hekimine danışmanız gerekir

laminate veneer seramik ile akrilik arasındaki fark nedir? Teşekkürler

Aralarında çok büyük bir fark vardırLaminate veneer porselendir ve görüntüsü çok daha estetiktirAkrilik ise plastik bir maddedirÖzellikle hiç dişi olmayan yaşlı bireylerin protezinde kullanılır

Yine diş fırçalıyoruz?

Ağız ve diş sağlımızı korumak için dişlerimizi her gün 2 kere fırçalamamız gerekir

Selam Duygu Hanım, ben dişlerimi fırçalayınca dişim kanıyor Neden acaba?

Muhtemelen diş taşınız var,o nedenle dişetleriniz kanıyorDiş hekimine danışıp diş taşı temizliği yaptırmanız gerekir

Ağzımın içinde 9 aydır sürekli beyaz yaralar çıkıyor doktora gittim 4 tüp kanaldılar tahliller sonucu hiçbir şeyimin olmadığı söylediler ama yaralar sık sık çıkmaya devam ediyor ve ben korkmaya başladım İlginize teşekkürler

Sizi görmeden bir şey söylemek mümkün değilDiş Hekimliği Fakültelerinin "Ağız Hastalıkları" bölümüne danışmanız gerekmektedir

Merhaba dişlerimi her fırçalamada diş etlerim sürekli kanıyor ne yapmam gerekiyorTeşekkürler

Muhtemelen diş taşınız var, o nedenle dişetleriniz kanıyorDiş hekimine danışıp diş taşı temizliği yaptırmanız gerekir

Alt çenemin sonunda 20'lik dişlerin sonun da kızarıklık oluştu ve hıften şişlik oldu 4 gündür yemek yerken zorlanıyorum Sanki et sıkışıyor gibi oluyor Bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

20 Yaş dişiniz çıkmaya çalışıyorFakat ağrı ve enfeksiyona neden olan 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekir Bir diş hekimine danışmanız ve gerekiyorsa dişinizi çektirmeniz gerekir

Ön üst dişlerimin yanları bozuk tel düşünüyorum ama 4dış içinde tel takmak istemiyorum ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

Ortodontik tedavi istemiyorsanız sizin için en uygun yöntem Laminate Veneer tekniği olacaktırBu yöntemde dişin sadece ön yüzeyinden aşındırma yapılır ve o yüzeye porselen gelirKuron restorasyonlardaki gibi çepeçevre kesim yapılmazEstetik diş hekimliği konusunda uzman bir diş hekimine danışmanız gerekir

Diş fırçalarken kanıyor

Muhtemelen diş taşınız var,o nedenle dişetleriniz kanıyorDiş hekimine danışıp diş taşı temizliği yaptırmanız gerekir

Arka dişim kireçlendi durmadan kırılıyor ve nefesimi kötü kokutuyor ne yapmam lazım?

Bir diş hekimine danışıp dişinize en uygun restorasyonu yaptırmanız gerekiyor Ağızdaki bu tür sorunlar(eksik dolgu,çürük vs) ve varsa diş taşı ağız kokusuna neden olabilir Gerekiyorsa diş taşı temizliği de yaptırmanız gerekir

Duygu Hanım iyi çalışmalar erkek çocuğum ağustos 1998 doğumlu ancak canin dişler çıkmadı Kaç yaşına kadar çıkması lazım Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Kanin dişleri 10-11 yaş gibi sürerler çocuğunuz o döneme girmiş, endişelenmenize gerek yok Biraz daha bekleyebilirsiniz

Dişimin üstünde leke var Acaba temizletsem mi?

Mutlaka temizletmeniz gerekirBu tür lekeler daha çok plak tutulumuna sebep olurBir diş hekimine danışmanız ve diş taşı temizliği yaptırmanız gerekir

Kızım 3 yaşını yeni bitirdiortakulak iltihabı geçirdiğinden uzun süre antibiyotik tedavisi gördüilaçları kesti 1 ay oldu ama şimdide sorun ağız kokusu ve dilinin üstündeki kalın beyaz tabakabana yardımcı olabilir misiniz?

Ağız kokusu bademciklerinden dolayı olabilir Eğer çürük dişi yok ve dişlerini günde 2 defa düzgün bir şekilde fırçalıyor iseniz dişlerinden kaynaklanan bir koku olmaz Dili de fırçalayın Tüm bunlara rağmen şikayetleriniz geçmez ise pedodonti konusunda uzman bir hekime danışın

İyi günler Dr hanım benim sorunum sol üst köpek dişimin arka damağımda çıkması bunun sebebi süt dişimin 16 yaşında düşmesi tabiî ki köpek dişimin olması gereken yerde bir boşluk var zaman içinde o boşluk biraz kapandı ama yinede belli ben şuan 29 yaşındayım tel takmak istemiyorum implant diye bir şey duydum acaba arkada çıkan köpek dişimi çektirip boşluk olan yere yapılabilir mi çok ağrılı bir tedavimi ve duyduğum kadar pahalımı şimdiden teşekkür ederim

Kesinlikle ortodontik tedavi yaptırmanızı öneririm Başka bir şey yaptırtırsanız ileride çok pişman olabilirisiniz Belki 1 yıl ortodontik tedavi ile biraz görüntüsel olarak sıkıntı yaşarsınız ama sonra yıllarca mutlu gülümsersiniz Kopek dişinizin çekilip yerine implant yapılması çok doğru bir tedavi değil Çekim yapılırken kemikte hiç zarar vermemek gerekir ayrıca on dişlerde implant tedavisinde tam estetiği elde etmek çok zordur

Creadenta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Valikonağı Cad YKB Vakıf Binası

No 173 D11/1

Nişantaşı-Istanbul

Tel: 0212-2912920-21-22

wwwcreadentacom[/b]

info@creadantacom
Kaynak: Ekolay

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-23-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba,

Bundan 7 sene önce üst dişime porselen kaplama yaptırdım Kaplamam ilk takıldığında siniri alınmamıştı, ağrı yapınca siniri alındıYaklaşık 1 aydır dişin üzerinde sert birşey yediğimde, baskı olduğunda acı var Doktora gittiğimde sadece rontgeni çekildi ve herşey normal görünüyor, ağrı olmaması gerektiğini söyledi İnternetten okuduğum kadarıyla belli bir süre geçtikten sonra kaplamanın çıkarılıp bakılması gerekirmiş çürümüş olabilir mi diye Doktora bunuda söylememe rağmen siniri alınan diş ağrı yapmaz ki deyip çıkartıp bakmadı Sadece bana rontgende normal görünüyor, diş ipi ve gargara kullanmamı söyledi, bunlarıda yapmama rağmen rahatsızlığım devam ediyor Dişin üzerine parmağımın ucuyla vurduğumda acı hissediyorum Konuyla ilgili bilgi vermenizi rica eder, şimdiden teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim

Sağlıklı, mutlu günler dilğiyle,

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com