Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
camiadan, iğreniyorum

''bu Camiadan Iğreniyorum..''

Eski 02-21-2007   #1
rebellious23

''bu Camiadan Iğreniyorum..''

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye'de hiç kimsenin futbolu düşünmediğini, kendilerinin ve kurumlarının çıkarları doğrultusunda çalıştığını ifade ederek, "Bu camianın içinde olmaktan iğreniyorum Futbolun içerisinde her türlü çirkeflik ve iğrençlik var" dedi

SORUN ZİRVEDEKİ YETKİLİLERDE
Futbol Federasyonu' nda sorunun aşılması için uzlaşma gerektiğini söyleyen Trabzonspor İkinci Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu Hacıosmanoğlu, futbolun zirevesindeki insanların kendilerinin ve kurumlarının çıkarlarını düşünmemesi gerektiğine işarete ederek, "Futbol Federasyonu hakkında sürekli açıklamalar yapılması bu konuyu sulandırıyor Bu sorunun düzelmesini isteyen insanların uzlaşması gerekiyor Şu anda ise uzlaşı kültürü diye birşey yok En tepedeki insanlar, kulüp başkanları birbirleri ile kavga ederse, kimsenin 'taraftar neden kavga ediyor' deme hakkı yoktur Maçlara deşarj olmaya giden insanlardan kimse farklı bir yaklaşım bekleyemez Zirvedekiler kendilerini düzeltmelidir Futbolun zirvesindeki insanlar kendi aralarında laf kavgası ediyor, birbirleri ile didişiyarlar, sonra 'tribünde neden taraftar bıçaklandı, neden kötü tezahürat var?' diye soruyorlar Bu nasıl mantalite Suçu alttaki insanlarda değil üsttekilerde aramak gerekiyor" diye konuştu

ULUSOY ASLA KOLTUK SEVDALISI DEĞİL
Haluk Ulusoy'un koltuk sevdalısı olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Haluk Ulusoy ile her gün konuşuyorum Haluk Ulusoy Federasyon'dan geçimini sağlayan bir insan değil Onun Federasyon Başkanlığını bırakması çok zor değil Ancak savaş veriyor çünkü bugüne kadar yaptığı hizmetler unutturulmaya çalışılıyor Onun görevden ayrılmasını isteyen insanlar sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıyor Haluk Ulusoy, kendisinin yerine geçecek kişinin veya sürekli etrafta onu yaparım bunu yaparım diyen kişilerin Türk futbolunu Avrupa ve Dünya seviyesine çıkıracağına inandığı zaman onlara en büyük desteği verecek kişidir Eğer bir uzlaşı olacaksa buna en büyük katkıyı Haluk Ulusoy sağlar" şeklinde konuştu

İNANILMAZ ÇİRKİNLİKLER DÖNÜYOR
Futbol camiasının tanıma gayreti içerisinde olduğunu söyleyen İbrahim Hacıosmanoğlu, bu camianın içinde olmaktan iğrendiğini söyledi

Hacıosmanoğlu, futbolun içerisinde her türlü çirkefliğin ve iğrençliklerin olduğunu ifade ederek, "Kimin ne tür işler çevirdiğinin farkındayım Onun dışında bakıldığında çok ince nüanslar var Ben de üç ay öncesine kadar hakemleri eleştiriyordum Burada dönen oyunları anlamıyordum Türkiye'de herkes herkesi farklı yöne çekme konusunda gizli planlar yapıyor ve ben bunlara şahit oluyorum Böyle bir camianın içinde olduğum için utanç duyuyorum Futbolun bu kısır çekişmelerden uzaklaştırılması gerekiyor Galibiyeti yaşarken de mağlup ettiği takımı rencide etmeyecek şekilde sevinmek gerekiyor Biz Osmanlı tarihinden beri hoşgörü kültürü ile insanlara yaklaşan bir milletiz Hakem arkadaşlarımız maçlara baskı altında çıkıyor diye açıklamalar yapılıyor Saniyenin 10' da biri kadar kısa bir sürede karar veren bu hakem arkadaşlarımızı eleştiren insanların, saatler boyunca sağlıklı karar alamayan insanlar oluşu, bu kısır döngüde yaşanan çirkinlikleri tekrar gözler önüne seriyor Bu hakem arkadaşlarımızın eleştirilmeye hakkı yok Bunların içinde art niyetli olanlar varsa onları ayırıyorum Balık baştan kokar Ben de bundan bir kaç ay öncesine kadar hakemleri ağır şekilde eleştiriyordum Ama ben o zaman bu camiada yeniydim ve herşeyin temiz olduğunu düşünüyordum Bu yüzden hakemlerden dikkatli olmalarını istiyordum Şimdi ise dönen dolapları yavaş yavaş tespit ediyorum Bu dolapları tamamen çözdüğüm takdirde çıkıp açıklayacağım" dedi

DÜRÜST İNSANLARA BU CAMİADA YER YOK
Futboldan hiçbir beklentisi olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Ama yaşanan bu çirkinlikleri açıklamadan içim rahat etmeyecek 11 aydan sonra görev sürem bitecek ve ben de evime gidip oturacağım Sağduyulu insanlar bulduğum sürece Türk futbolunu geliştirmek adına savaşmaya devam edeceğim Türk futbolunu ileriye getirmek adına kurum çıkarlarını değil, Türk futbolunu Avrupa ve Dünya arenasında tanıtacak sağduyulu insanlarla hep birlikte çalışmamız gerekiyor Ancak bunlar yapılmıyorsa dürüst insanların bu camiada kalmasına gerek yok Bu tür entrikaların dışında durmayı tercih eden insanların bu camiada kalmasına gerek yok Bundan bir iki hafta önce eski bir hakem arkadaşımla birlikteydim Bana, 'Türkiye' de bütün kulüplerin başkanlarının ve yöneticilerinin açığı var Sadece Trabzonspor Başkanlarının ve yaşadığı şampiyonlukların açığı yok' dedi Herkes bilsin ki, Türkiye' de güç kullanma noktasında da Trabzonspor camiasının gücünü herkes biliyor Biz istesek her zaman şampiyon oluruz ama biz bunu onurumuzla ve gururumuzla yapmaya çalışıyoruz Üç beş kişi istiyor diye değil" ifadelerini kullandı

HERKES ÇIKAR PEŞİNDE
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz' ın bakan olduğu zaman istediği takdirde Trabzonspor' u şampiyon yapma gücünün kendisinde olduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, "Sayın Mehmet Ali Yılmaz Federasyon Başkanı atayan bir bakan olmasına rağmen Trabzonspor o dönemlerde şampiyon olmadı Her halde 'şampiyon yapın Trabzonspor' u' dese Trabzonspor şampiyon olurdu Eğer buna reğmen Mehmet Ali Yılmaz, Levent Bıçakçı' yı federasyon başkanlığına seçiyorsa, bu bizim dürüstlüğümüzü ortaya koyar Şimdi ise herkes kendine şahsına veya kurumuna hizmet edecek federasyonlar oluşturmak istiyor Böyle devam ederse Türk futbolunu ileriye taşıyamayacağımıza inanıyorum Türk futboluna hizmet edilmek isteniyorsa, kendi gücü ve bilgisi ile planları ile projesi ile bağlımsız bir adayın çıkıp ben Federasyon'a adayım demesi gerekiyor Türk futbolunu kaostan kurtarmak için adayım diyen insan bir adım ileriye gidemez Bunun aksindeki bütün dayatmalar da benim istediğim olur benim istediğim gider mantığı yatıyor Ondan sonra ise başarısızlık gelirse kimsenin kimseyi suçlamaya hakkı yoktur Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum" diye konuştu

GELMEMENİN MAZERETİ OLMAZ
İstanbul' da düzenlenen futbol gecesine katılmayanların, Trabzon'a ve Trabzonspor' a haksızlık yaptığına işaret eden Hacıosmanoğlu, "O gece bütün Trabzon için düzenlendi Böylesine bir geceye son günlerde Trabzon üzerine oynanan oyunlara rağmen katılmamanın asla bir mazereti olamaz Kimsenin bu geceyi kişiselleştirmemesi gerekiyor İnşallah bundan sonra gelenek haline gelir Kırgınlıklardan dolayı geceye katılmayan insanlar, neler kaçırdığının farkına zamanla varacaklardır" dedi

GALİBİYETE SEVİNMEDİM
Denizli maçında alınan galibiyete sevinmediğini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Maç bitti ben bir saat Denizlispor başkanı Ali İpek'i teselli ettim Futbolda kazanmanın sevinci kadar, kaybeden insanın üzüntüsüne ortak olmak gerekiyor Kurumların kazanması adına her türlü çirkinliği, çirkefliği bırakırsak o zaman Türk futbolunu yarınlara taşırız Hala kutuplaşmalar devam ediyor Türk futbolu her manada yoksullaştı" şeklinde konuştu

BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANACAĞIZ
Beşiktaş karşısında mutlaka galip gelmeleri gerektiğini söyleyen Trabzonspor İkinci Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Bu karşılaşmanın Denizlispor maçından zor geçeceğine inanmıyorum Takım olma adına çok önemli adımlar attık Trabzonspor yıldızlarla dolu bir kadroya sahip Beşiktaş'ta çok iyi bir takım Kazanmayı kolaylaştıran, futbolcuların sergileyeceği performanstır Beşiktaş da güçlü bir takım ama bizim kazanacağımıza inanıyorum" diye konuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com