Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kinabalu, milli, parkı

Kinabalu Milli Parkı

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kinabalu Milli Parkı

Kinabalu Milli Parkı veya Taman Negara Kinabalu yılında Malay , ilk olarak kurulan , Malezya, ulusal parklar , 1964 yılında, Malezya ilk olan Dünya Mirası Sitesi tarafından belirlenen UNESCO en biri olarak, "olağanüstü evrensel değerleri" ve bu rol için 2000 yılı Aralık ayında , 326 kuş dahil olmak üzere 4500 'den fazla türleri, flora ve fauna ile ve 100 memeli hayvan türü etrafında dünyanın önemli biyolojik siteleri
Batı kıyısında yer alan Sabah , Malezya Borneo , çevresindeki 754 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır Mount Kinabalu 4,0952 metre, adanın en yüksek dağıdır, Borneo
Parkı genel olarak Sabah ve Malezya en popüler turistik yerlerinden biridir 2004 yılında, 415360 'den fazla ziyaretçi ve 43430 dağcılar Park ziyaret etti

Bölge, 1964 yılında milli park olarak ilan edilmiştir İngiliz sömürge yönetici ve natüralist Hugh Düşük bir sefer açtı Tuaran 1895 yılında bölgeyeAyrıca, Mount Kinabalu zirvesine ulaşmak için kaydedilen ilk insan oldu Dağın en yüksek tepe daha sonra onu sonra seçildi En Düşük Tepe

Kinabalu Park Crocker Aralığı Sabah batı kıyısında yer almaktadır Bu bölge içinde yer almaktadır Ranau içinde, West Coast Bölümü Parkı ile karıştırılmaması gerekir Crocker Range National Park güneyde ayrı bir park
Parkın merkezinde, şehir merkezine ise 88 kilometre uzaklıkta, Kota Kinabalu Sabah diğer bölgelerinden gelen park merkezi doğru giden otoyol ve kapalı yollar vardır 1563 m (5128 ft) yükseklikte, Kinabalu Park güney sınırında yer almaktadır

Bu botanik sitesi, flora ve fauna çeşitli içerdiğini 4 iklim bölgeleri üzerinde aralıkları; zenginden ova dipterocarp ile orman montane meşe , ormangülü , iğne yapraklı ormanlar , alpin çayır bitkileri ve zirve bölgesi bodur çalılar Dağ, aynı zamanda pek çok bilinen etobur bitki ve orkide türlerinin, en önemlisi racanın nepenthes
Ayrıca çok sayıda ev endemik hayvan türleri de dahil olmak üzere , Kinabalu Dev Kırmızı Sülük ve Kinabalu Dev Earthworm Parkın çeşitli kuşlar, böcekler, memeliler, amfibiler ve sürüngenler de ev sahipliği yapar
Mount Kinabalu, dünyanın en genç olmayan volkanik dağlardan biri Bu son 10 ila 35 milyon yıl içinde kuruldu Dağ hala bir yıl 5 milimetre oranında büyür

Rajah Lodge konaklama ağaç eğreltiler ön planda

Mount Kinabalu zirve platosuna Vejetasyonu

Alıntı Yaparak Cevapla

Kinabalu Milli Parkı

Eski 07-17-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Kinabalu Milli Parkı

ohh ne güzelmis o kayaliklarin üstünde oturup cay icmek var simdi serecen yere bir battaniye otur al cayini manzarayi izliye izliye cayin keyfini cikar

--- Sonraki mesaj ---

@sidre hanim
sen hep böyle güzel güzel resimler koyuyosun bende burda resimleri gördükce depresyona giriyorum ya görünce icim gidiyo kendim yerimde sayiyorum o ayri bir meselede almanyada tirlatacam yakinda benim biran evvel tatile ihtiyacim var

Alıntı Yaparak Cevapla

Kinabalu Milli Parkı

Eski 07-17-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Kinabalu Milli Parkı

dark_angel Nickli Üyeden Alıntı

ohh ne güzelmis o kayaliklarin üstünde oturup cay icmek var simdi serecen yere bir battaniye otur al cayini manzarayi izliye izliye cayin keyfini cikar

--- Sonraki mesaj ---

@sidre hanim
sen hep böyle güzel güzel resimler koyuyosun bende burda resimleri gördükce depresyona giriyorum ya görünce icim gidiyo kendim yerimde sayiyorum o ayri bir meselede almanyada tirlatacam yakinda benim biran evvel tatile ihtiyacim var

cüzzi bi fiyata moralinizi düzeltebilirim yanlış anlamayın bu para sadece kürşad derneğine gidecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com