Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duaların, için, kabulü, soracagım, önemli

Duaların Kabulü İçin Soracagım Önemli !

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Selam kardeslerım

Okudugum bılgıler kıtaplardan sunu anladım yoksa yanlıs mı anladım bır sıkıntımız mı var ya da derdimiz ve bu derdımızın bızım ıcın hayırlı olması ıcın dua edıyoruz

Bu sıkıntılarımızı kımse ıle paylaşmamız gerekıyor Sadece Allah'a derdımızı anlatım ondan yardım istememiz gerekiyormuş

Dogru mu anlamısım kardeslerım ?

(Acıya sabredip uğradığı felaketi gizlemesi ve kimseye şikayet etmemesi, kişinin Allahü teâlâyı iyi tanımış olmasındandır)Gazali]

(Derdini açıklayan sabretmiş olmaz) Maverdi]

bilgilerinizi paylaşırsanız sevınırım cook Allah razı olsun herkesten

2sorum
Ayrıyetten duam kabul olmadı dememek gerekıyormus Aman ınsanoglu ıcınden ıstemeyerekte bu dusunceyı gecırıyor ya da seytan aklını celıyor ınsanın Ama ben duamı hep edıyorum ve Allah'tan ıstıyorum Şeytanın tesvıklerıne kapılmamaya calısıyorum bu dusuncelerı nasıl engelleyebılırım ?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

bende biyerde duymuştum eğer bi acınız derdiniz varsa herkese anlatmayın çnkü derdinizi dağıtıyo biçok insandan yardım ister gibi olurmuşsunuz halbuki allaha dayanıyoruz biz aslında ama eksik olarak ALLAH çözümü geciktirir diye duymuştum aynı zamanda ettiğiniz duayıda saklamak hatta kalpten etmek gerektiğini diğer kimselerin ve varlıkların duymaması duanızın kesin hayırlı bi şekilde bize geleceğine inanmamız gerekli ben ne zaman şu duayı ettim kabul oldu desem yada birilerine anlatsam bişeyler oluyo haset geliyo üstüne ALLAH değil insan bozuyo işi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Duanın nasıl edileceğini kuranı kerimde öğrenebiliriz Kalp ile yapılan duaya hal ile yapılan dua adı verilir Dille yapılan duanın ölçüsü kısık sesle olmasıdır Aşağıdaki ayetlerden bunu anlayabilirsiniz

Sabah akşam demeden, kendi içinden, korkarak ve yalvararak, alçak sesle Rabbini an ve gafillerden olma (Araf)

Rabbinize yalvara yalvara ve gizlice dua edin Çünkü O, haddi aşanları sevmez (ARAF)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

(Acıya sabredip uğradığı felaketi gizlemesi ve kimseye şikayet etmemesi, kişinin Allahü teâlâyı iyi tanımış olmasındandır)Gazali]

(Derdini açıklayan sabretmiş olmaz) Maverdi

"İçine ata ata ne hale düştün tuta tuta çatlayacaksın be adam" böyle bir şarkı vardı sanırım
İyi de psikologlar da dertlerinizi arkadaşlarınızla arkadaşınız yoksa saksıdaki çiçekle paylaşın kafayı sıyırmazsınız diyor şunu bilir şunu söylerim:
zavallı annem derdini kimselere söylemezdi Allah 'a havale eder durudu Hala da öyle Sonuç kalp migren ülser gibi ciddi psikosomatik hastalıklar çekiyor Alla2ın da oralı olduğu yok bizlerin başına verdiği belalarla kadına iyice yükleniyor Kendi çektiklerime neyse diyordum ama sizinkilere dayanmak zor oluyor diye üzülüp duruyor
eeeeee Allah nerelerde bu arada ha gerçi ben biliyorum
bana zulmedenlerin keyfini gönlünü nasıl hoş ederim onları hangi nimetlerimle ödüllendirsem diye düşünmekte

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

gamzedeyim Nickli Üyeden Alıntı

(Derdini açıklayan sabretmiş olmaz) Maverdi

"İçine ata ata ne hale düştün tuta tuta çatlayacaksın be adam" böyle bir şarkı vardı sanırım
İyi de psikologlar da dertlerinizi arkadaşlarınızla arkadaşınız yoksa saksıdaki çiçekle paylaşın kafayı sıyırmazsınız diyor şunu bilir şunu söylerim:
zavallı annem derdini kimselere söylemezdi Allah 'a havale eder durudu Hala da öyle Sonuç kalp migren ülser gibi ciddi psikosomatik hastalıklar çekiyor Alla2ın da oralı olduğu yok bizlerin başına verdiği belalarla kadına iyice yükleniyor Kendi çektiklerime neyse diyordum ama sizinkilere dayanmak zor oluyor diye üzülüp duruyor
eeeeee Allah nerelerde bu arada ha gerçi ben biliyorum
bana zulmedenlerin keyfini gönlünü nasıl hoş ederim onları hangi nimetlerimle ödüllendirsem diye düşünmekte

bu nasıl bir cevap böylehemde böyle güzel bir soruyaannene gelince (Allah şifa versin) karşılığını cennette alacaktır inşAllah ayrıca inşAllah yine günahlarına kefaret oluyordur şu anki hastalığı nerden biliyorsunnasıl olursa Allaha seni yaradana bana bana zulmedenlerin keyfini gönlünü nasıl hoş ederim onları hangi nimetlerimle ödüllendirsem diye düşünmekte diye isnatta bulunursun inan benimde bunu aklım almıyorimtihan dünyasında olduğumuzu unutma DUALARDA MUTLAKA KABUL OLUR

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

gökozlü kardeşim 2 sorunuza cevap olarak; böyle düşünebilirsiniz normaldirhele ki anında olmasını beklediğiniz bi duanızda dileğiniz de bütün bunları düşünmeniz çok çok normaldir ama şöyle düşünmenizi tavsiye ederimher hayırlı dileğiniz allah katında kabul olunur ama şunu unutmamak gerekir ki her şeyin bi vakti vardırbeen duamı yaptım hemen olsun diye düşünmek yanlıştırkesinlikle dileğinizin duanızın kabul olması için belli bi vakit vardır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com