Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilinç, dizilerin, etkileri, üzerindeki

Dizilerin Bilinç Üzerindeki Etkileri

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dizilerin Bilinç Üzerindeki Etkileri

Bu yazımızda da bu konuya değinmek istedik
Senelerdir renkli ekran olan TV de sürekli kahramanlıklarla dolu diziler ve aşkları izler dururuzPeki sizce seneler içerisinde bakış açımızda değişimler oldu mu?
Dün abest dediklerimiz ve olmazlarımız için bugün mümkün cümleler kurabiliyor muyuz ?

Kurtlar Vadisi dizisini eleştirerek ilk başlangıcı ben yapayım
Deli Yürek ile başlayan serüven kısa bir ara verip bu dizi serileriyle devam etti
Ana tema olarak hep bireyi ön plana çıkaran dizi sürekli ülkedeki kaos ortamının çözümünü birey ile temellediPolat Alemdar tiplemesiyle de öne çıkan dizide "devletin tüm kurumlarını" aciz göstermesi ve "Amerikancı yapıyla" mücadelesi gözler önüne seriliyorTüm yapıların Amerikan bağlantıları deşifre edilir gibi gösterilirken aslında Amerikan politikalarının ülkede egemenliği ve buna yapılacak birşeyin olmadığı pompalanıyor

Kahramancılığın en önde dizisi olan Vadi de Amerikan stratejileri ve en derin kurumlarla ilgili bilgileri de hiç çekinmeden verebiliyor

Son bölümünde ise dizideki karakter Polat Alemdar Amerikan üssüne girip 3 kişiyle tamamen devlet derin güçlerinin yönlendirmesiyle yapılamayacağı yapıyor
Bugüne kadar ben denk gelmemiştim "eğer gerçekse" bir amerikan üssüne böyle elini kolunu sallaya sallaya girildiğini çekim içinAyrıca içerideki birtakım askeri yetkililerin hep kendisine ve derin oluşumu yardımları oluyor
Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum
Saygılarımla

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com