Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ailesine, çocuktan, notlar

Çocuktan Ailesine Notlar

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocuktan Ailesine Notlar

Çocuktan Ailesine Notlar

1-Beni şımartmayın Her istediğimin yerine getirilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum, sadece sizi test ediyorum!

2-Bana karşı disiplinli, katı olmaktan korkmayın Ben bunu tercih ederim, kendimi emniyette, güvende hissediyorum

3-Kötü alışkanlıklar edinmeme müsaade etmeyin Bunların erken dönemlerde teşhis edilip önlenmesi hususunda sizlere güveniyorum

4-Olduğumdan da küçük hissetmemi asla sağlamayın Bu benim sadece daha da fazla aptalca hareket etmemi sağlar!

5-Elinden geliyorsa beni lütfen başka insanların önünde düzeltmeğe çalışma Eğer benimle özel baş başa ve yavaşça konuşursan çok daha fazla etkili olacak

6-Hatalarımın günah olduğunu hissettirmeğe çalışma bana Bu benim değerlerimi sarsıyor

7-Beni olacaklardan/sonuçlardan koruma Bazen acı çekerek öğrenmem gerekiyor

8- "Senden nefret ediyorum" dediğimde üzülme Bazen nefret ettiğim sen değilsin; beni yönlendirmek için kullandığın gücün

9-Küçük hastalıklarıma fazla üzülme Bazen bunlarla istediğim, ihtiyacım olan ilgiyi buluyorum çevremde, sende

10-Şikayet etme, söylenme Söylenirsen, kendimi sanki sağırmışım gibi korumam gerekecek

11-Kendimi arzu ettiğim kadar iyi ifade edemediğimi unutmayın İşte bu yüzden her zaman doğru olamıyor söylediklerim, yaptıklarım

12-Soru sorduğumda geçiştirmeyin, cevabı ertelemeyin Eğer böyle yaparsanız, artık soru sormadığımı göreceksiniz ve cevapları, istediğim bilgileri başka yerden arayacağım

13-Tutarsız olmayın Bu benim aklımı tamamen karıştırır ve size güvenimi kaybetmeme neden olur

14-Korkularımın aptalca olduğunu söylemeyin Bana korkularım korkunç şekilde gerçekler ve anlamaya çalışırsan beni sakinleştirebilir, güvenimi kazanmama yardımcı olabilirsin

15-Kendinin mükemmel veya hep başarılı olduğunu bana devamlı söyleme, hatırlatma bile Çünkü senin bunların hiçbiri olmadığını anladığımda bu bana çok büyük şok olur

16-Benden özür dilemenin senin asla yapmayacağın bir iş olduğunu sakın düşünme Dürüstçe özür dilemen benim sana sürpriz ve beklenmedik şekilde yakınlaşmamı, ısınmamı sağlayacak

17-Denemeyi, yeni şeyleri öğrenmeyi, anlamayı, keşfetmeyi çok sevdiğimi asla unutma Onsuz olamam, alış

18-Ne kadar çabuk büyüdüğümü unutma Bana ayak uydurman çok zor olmalı, lütfen dene

19-Çok fazla sevgi ve anlayış olmadan büyüyüp gelişemeyeceğimi lütfen unutma, ama bunları sana söylemem gerekmiyor, öyle değil mi?

20-Lütfen sağlıklı ol ve spor, egzersiz yap Sana ihtiyacım var

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com