Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ders, küçük, kızın, verdiği

Küçük Kızın Verdiği Ders

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Küçük Kızın Verdiği Ders

Küçük kızın verdiği ders

Uzun yıllar öncesi ; memleketime giderken yolda bir kasabaya uğradım Çok acıkmıştım Kasabada gezerken ,yolda gördüğüm bir yabancıya ,fırını sordum O’da bana tarif etmeye başladı: Kasabaya girdiğinizde , parkın sağ tarafında kalıyor, görürsünüz dedi
Kasabada biraz gezindikten sonra yolun kenarında bir kız çocuğu tek başına oturuyordu
Küçük kıza sordum:
- Ben,buraların yabancısıyım küçük;parkın hemen ilerisinde bir fırın varmışo fırını arıyorumKasabanın meydanına çok yakın olduğunu söyledilerSen nerde olduğunu biliyor musun?
Küçük kız:
Kafasını kaldırıp;
- Bende buraya ilk defa geliyorum ablacımBuraların yabancısıyım,pek bilmiyorumAma yukarı doğru gitmeniz gerekiyor herhaldeDedi
Çocuğun yabancı olmasına rağmen,bunu nasıl tahmin ettiğini merak ederek sordum:
Küçük kız:
Gülümseyerek; erguvan çiçeklerinin kokusunu duymuyor musun ? dedi
-Ben:
Çocuk sesleri ve kuş cıvıltıları yukardan geliyor zatenİyi ama bu erguvanların kokusu parktan değil de tek bir ağaçtan gelmediği ne malûm dedim
-Küçük kız:
Abla; tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez ve bu kadar çocuk bir arada böyle bağıramaz Üstelik, gül kokularıda karışıyor,erguvan kokularınaBiraz derin nefes alırsanız,fırından çıkmış ekmek kokularını duyacaksınız

Başımı hafif sallayarak, küçük kız çocuğuna teşekkür ettim ve cebimden çıkardığım parayı ona doğru uzattımO an ondan herhangi bir tepki alamadımVe ellerimi gözlerinin önüne getirerek görüp görmediğini yokladımÇünkü bir noktaya bakılı kalmış gözlerinden, hiç bir cevap alamamak beni şaşırtmıştıO anda kör olduğunu hissetim
Çocuk ise, ben konuşurken bir anda sözlerini n yarıda kesilmesinden anlamıştı ,kendisini farkettiğimi
Işığa ve gülümsemeye hasret gözlerini benden saklamaya çalışırken:
-Ben doğuştan amayım ama sizden daha iyi görür ve hissederimGörmeyi o kadar
çok istiyorum ki;, ağaçları kuşları ,çiçekleri ,annemi, babamı ve elleri minicik olan kardeşimiSizin gözleriniz sağlammı diye sordu:
Bende:
-Evet dedim
Ve oradan fırına doğru yürümeye başladım Hem yürüyor,hem de kendi kendime soruyordum: Küçük kızmı daha iyi görüyordu,yoksa ben mi?
Ben iki gözle görmem gerekenleri hala göremiyorken, O nasıl olurda bu kadar net anlatır herşeyi ,görmedenO an , çok iyi anlayıpta emin olduğum tek şey vardı
Oda küçük kızın görme özürü olmasına rağmen, benden daha iyi hissediyor ve herşeyi daha iyi görebiliyor olmasıydı

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com