Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
okim, okin

Ben Ok'im, Sen Ok'sin

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ben Ok'im, Sen Ok'sin

Yayın Evi : Okuyan Us Yayınları
Yazar : Thomas A Harris
Çevirmen : Muzaffer Şahin

15 Milyonun Üzerinde Satan, Milyonların Hayatını Değiştiren Klasik
"Olağanüstü! Harris bu kitapla, milyonlarca insanı; değişmek, içlerindeki verimli yetişkini serbest bırakmak ve içten yakınlıklar kurabilmek için gerekli özgürlüğe kavuşturdu"

-Los Angeles Times
Gecmişi değiştiremeyiz Ama bugün bizimdir Ne olmak istediğinize karar verin ve olun
Patronunuzla konuşurken sesinizin bir çocuk gibi titrediği oluyor mu? Basit bir tartışmanın büyüyüp tamiri zor bir kırgınlığa yol açtığına şahit oldunuz mu? "Neden böyle davranıyorum, bilmiyorum", "Ben aslında böyle biri değilim", "Böyle olmasını istememiştim" cümleleri size de tanıdık mı? Mutluluğunuzun önünde duran tek engel geçmişte verdiğiniz basit kararlar olabilir mi: Yeterince iyi değilim! O benden daha iyi!
Bu kitap sizi yeterince iyi olduğunuza ikna etmeye çalışmayacak Okuyacak ve kendiniz göreceksiniz İnsan yaralıdır, hatalıdır, mükemmel değildir Ve tam da bu haliyle, "iyi"dir, "tam"dır
Bu kitap, uyum sağlamaktan ziyade değişmeyi ve dönüşümü isteyen insanlara yeni bir cevap veriyor Kişiyi, geçmişte ne olduğundan çok şimdi olandan ve gelecekte ne olacağından sorumlu olduğu gerçeğiyle yüzleştiriyor Dahası, insanların değişmesini, oto kontrolü, kendini yönlendirmeyi ve seçme özgürlüğünü keşfetmeyi mümkün kılıyor Harris, kişilik yapılarımızı keşfederek, eski kararların nasıl ve neden alındığını anlayarak hayatlarımızı değiştirebilme özgürlüğüne kavuşabileceğimize inanıyor
"Thomas Harris'in, "Transaksiyonel Analiz"i hem çok açık hem de kapsamlı biçimde ortaya koyduğu bu kitap için o ünlü klişeyi bu kez samimiyetle söylemek zorundayım: Bu kitap hayatınızı değiştirebilir Daha doğru söylemek gerekirse bu kitabın elinize verdiği araçla hayatınızı kendinizin kılabilir ve hayatınızın hikayesini kendiniz yazabilirsiniz "BEN OK'İM - SEN OK'SİN" size "kendi" kitabınızı yazdıracak bir kitap"

Dr Cem Mumcu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com