Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatında, olumlamalar

İş Hayatında Olumlamalar

Eski 07-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İş Hayatında Olumlamalar

İŞ HAYATINDA OLUMLAMALAR
Tolga ÇELEBİ

Kendinizi iş yerinizde saplanmış mı hissediyorsunuz? Oraya çakılı kaldığınızı ve içinizin her an daraldığını mı hissediyorsunuz? İş yerinizden nefret mi ediyorsunuz? Sadece hayatınızı devam ettirmek için mi çalışıyorsunuz? İş yerinizde hoşlanmadığınız biri mi var? Bu tür düşüncelerden kurtulmanın yolu, olumlamadan geçmektedir Peki, nasıl yapacağız?

Bir düşününün, hepimiz günümüzün büyük bir kısmını işyerinde geçiriyoruz Bu vakte; gidiş, geliş yol süresini de eklersek, ailemizden daha fazla zamanı, iş hayatımıza ayırıyoruz Hal böyle iken; birde çalıştığımız ortamdan nefret ediyorsak, hayat bizim için çekilmez hale gelecektir

Örneğin; sevmediğiniz bir insanla çalışıyorsanız, o kişi her aklınıza geldiğinde şartlanmış olarak öfke duygusu hissedeceksiniz Size kahve ısmarlasa biel, o kahveyi içerken, içinizden “ne gıcık birisi” diyeceksiniz Çünkü o kişi ile, öfkeyi birbirine bağlamışsınız Bu kalıcı paterni değiştirmek sizin elinizde Bilinçaltı telkine açıktır, olumlama cümleleri ile kendinizi yeniden programlayabilirsiniz

Bu kelimeyi sık sık tekrar edin: “İş yerindeki herkesle harika bir ilişkim var Buna da dahil” O kişiyi her anımsadığınızda bunu düşünün Durumun nasıl değiştiğine siz bile şaşıracaksınız

Birkaç olumlama cümlesi daha:

Her gün bu işe gitmek benim için bir keyif
Bulunduğum yer havadar, coşku dolu, harika bir yer
İyi para kazanıyorum
Çalıştığım iş yerini her zaman severim
Her zaman, takdir edilirim
Her zaman, harika patronlarım olur
Çalışmak benim için kolay ve eğlencelidir
Yaptığım her işten zevk alırım
Her zaman, en nazik müşterileri çekerim
İstediğim zaman iş bulurum
Herkes için yeterince var, benim içinde
İş yerimde mutluyum
Bu iş için gerçekten minnettarım

Hayatınızda olumlu sonuçlar görebilmeniz için, bilincinizi şu an değiştirmelisiniz Bilinç değişikliği gerçekleşene kadar, bu düşünceyi tekrar etmeye devam edin

Hiçbir şeklide bilinçaltınıza olumsuz telkinler yüklemeyin, kötü fikirleri kendinizden uzaklaştırın Berrak ve gökyüzü gibi masmavi bir bilinçaltı için, negatif düşüncelerden uzak durun

Bir iş bulmanın zor olduğunu düşünmeyin İhtiyacınız olsan sadece bir iş Sahip olacağınız berrak bir bilinç, başarıya giden yolu sizin için açacaktır İnsanların çoğu korkuya kapılır Ekonomik kriz, işler çok kötü, batıyorum gibi cümleler kurarlar Bilinçaltınıza yüklediğinize ve kabul eftiğiniz şey, sizin için gerçeklik olur
Unutmayın ki, çalışma hayatınızın nasıl olmasını istediğinize karar veren, sizsiniz Bunu başarmak için olumlu şeyler düşünün Bu ifadeleri sok sık tekrarlayın İstediğiniz çalışma hayatına sahip olabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com