Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, mutluluğa, sadece, varmutluluğa

Mutluluğa Sadece 20 Adım Var!Mutluluğa Sadece 20 Adım Var!

Eski 07-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mutluluğa Sadece 20 Adım Var!Mutluluğa Sadece 20 Adım Var!

• Mutluluğa sadece 20 adım var!

Yüzünde çıkan bir sivilceyi, aldığın birkaç kiloyu kafaya takıp strese davetiye göndermek yerine önerilerimize kulak verin!1 Kusursuz olmaya çalışma Unutma ki dünyada hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değil
    2 Sevgi kapasiteni geliştir Tabii önce insanları sevmen gerekiyor İşe kendini başkalarının yerine koyup onların sıkıntılarına ortak olarak başlayabilirsin
    3 İyilik yap, denize at Yaptığın iyilik karşısında takdir edilmeyi isteyebilirsin ama inan yaptığın iyiliği kendine sakladığında daha çok mutlu olacağından emin ol!
    4 Bırak ilgiyi başkaları toplasın! Sürekli ilgi çekmek isteriz fakat ilgiyi yanımızdakinin toplamasına izin verdiğimizde o kişi sizin yanınızda çok mutlu olacak
    5 Anı yaşamayı öğren! Geçmişteki sorunlarının veya geleceğe yönelik endişelerinin şu anki yaşamını etkilemesine izin vermemelisin
    6 Öğrenmeye açık ol Senin dışında herkesin çok bilgili olduğunu düşünYaşamında bulunan her şeyin sana öğretecek bir çok şeyi olduğunu unutma!
    7 Sabır geliştirme egzersizleri yap! Eğer sabırlı olmazsan, sıkıcı gelebilir
    8 Elini uzat! Kırıldığın ya da küstüğün zamanlarda ilk adımı hep karşıdan mı beklersin? Unutma ki, haklı olmak mutlu olmaktan önemli değildir
    9 Gerçekleri kabul etŞikayet etmek ve kendini ve çevrendekileri üzmek yerine gerçekleri olduğu gibi kabul etmeyi dene
    10 Yazmayı unutma!günlük tutuyorsan ne ala! Ama tutmuyorsan haftada bir kere olsun kalemi kağıdı eline alarak ya da bilgisayar başına geçerek birisine mektup yazabilirsin
    11 Bırak biraz canın sıkılsın! Sürekli bir yerlere koşuşturmaktan yorulan bedenimizin yanı sıra beynimizin de biraz tembelliğe ihtiyacı var
    12 Zihninde özel bir bölüm açYapman gereken tek şey sorunları, farklı seçenekleri ve farklı çözümleri beyinin bu kısmına yüklemek ve gerisini ona bırakmak
    13 Kendine 'sessiz zaman’ ayır Mutlaka seninde herkesten ve her şeyden uzak kalmak istediğin anlar oluyordur Bu zamanlar kendi sesini duymanı sağlayacak ve içini huzurla kaplayacak
    14 Önce karşındakini anlamaya çalış Eğer çevrendekilerle doğru iletişim kurmak istiyorsan, önce karşındakileri anlamaya çalışmalısın
    15 Alçakgönüllü olamaya çalış Kendini başkalarına kanıtlamak için ne kadar az çaba harcarsan içindeki huzur o kadar artar
    16 Eleştirileri kabul et! Ufak bir eleştiride bile saldırıya geçmek yerine eleştirileri kabul etmeyi denersen, kendini daha iyi hissedebilirsin
    17 Gevşe Rahatlamış insanlar çok başarılı olurlar, çünkü böyle bir durumdan sonra yaratıcılıkları da artar
    18 Parçalara bölünme Aynı anda kaç iş yapabilirsin? Tek bir işe odaklanmaya ne dersin?
    19 Planlarında esnek ol! Planların gerçekleşmediğinde hayal kırıklığına düşmek yerine planlarında değişiklikler yapmayı denersen daha huzurlu olabilirsin
    20 Mutlu olmaya çalış Ne zaman mutlu olacaksın? Okulun bittiğinde mi? İşe girdiğinde mi? Mutluluğu bekleme ve erteleme

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com