Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilginç, olaylar

İlginç Olaylar

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlginç Olaylar

İlk elektrikli sandalye idamı 6 Ağustos 1890′da New York’un ingiliz anahtarlı katili William Kemmler üzerinde gerçekleşmiştir Aslında bu durum, elektrikli sandalyenin ilk pilotu olma durumudur Çünkü Kemmler, ilk şalter indirme anından 17 saniye sonra elektrik akımından çıkmıştır Doktorlar yaşadığını gördükten sonra tekrar elektrik verilmesini istemiş fakat sandalyenin ikinci bi 2000 voltluk akımı kaldırması için zaman geçmesi gerekmektedir Sandalyenin soğuması beklenirken Kemmler iyicene canlanmış ve eli ayağı oynamaya başlamış, acılar içinde çığılıklar atmıştır Daha sonra tekrar indirilen şalterde 90 saniye beklenmiş, ancak Kemmler elektrik akımı ile değil, sandalye ile birlikte yanarak can vermiştir Notlara göre infaz odasının içi yanık et kokmuştur

Dünyanın en ilginç davası Hindistan’da açıldı Tam 7 yıldır üstüne birinin atlamasını bekliyordu Ama olmadı O da sonunda firmaya dava açtı
Yedi yıldır bu deodorant markasının ve birçok ürününü kullanan 26 yaşında bir genç, reklamdaki gibi kadınlar üzerine atlamadı diye firmaya dava açtı
Hindistan’da deodorant firmasının reklamlarında, parfümü kullandıktan sonra , yarı çıplak kadınlar kendilerini erkeklerin üzerine fırlatıyordu Fakat 26 yaşındaki Vaibhav Bedi bu etkiyi göremeyince çareyi firmaya 26 bin sterlinlik tazminat davası açmakta buldu
Yeni Delhi’deki yetkililer ise genç adamın yarı kullanılmış vücut yıkama jeli, şampuan, ter önleyici ve saç jeli üzerinde adli tahlil yapma konusunda anlaştı
Bedi mahkeme başvurusunda “Firma beni aldattı çünkü reklamlarında bu parfümü kullanınca kadınların sizden etkineleceğini söylüyordu Ben yedi yıl boyunca kullandım ama hiçbir kız bana yaklaşmadı” dedi
Hindistan’ın tazminat konusunda önde gelen avukatlarından Ram Jethmalani ise “Bence firma anlaşma yoluna gitmeli” yorumunu yaptı

Kola makieneler, diğer adıyla içecek otomatları yüzünden 1978 senesinden bu yana 39 kişi ölmüş Bunun nedeni, para attıktan sonra cihazı sallayıp hayalarına fırlayan sert kola kutuları veya üzerlerine devrilmeleri

Moğol imparatoru Kubliay Kaan 1281′de Japonya’yı işgal etmek istemiş ancak adaya çıkarken fırtına yüzünden bütün gemileri yok olmuştur Bu fırtına da 500 bin askerini kaybettiği söylenmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com