Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
104, gün, yaşında, yol, yürüyor

104 Yaşında Ama Her Gün 6 Km Yol Yürüyor!

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

104 Yaşında Ama Her Gün 6 Km Yol Yürüyor!

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, 104 yaşındaki Kore Gazisi İmam Taş, dinç görüntüsü ile görenleri şaşırtıyor
Ömründe birkaç kez dışında hastaneye gitmeyen Taş, sağlıklı yaşamın sırrını kendi yetiştirdiği gıdalarla beslenmeye bağlarken, en büyük arzusunun ise ölmeden 14 ay savaştığı Kore'ye gitmek olduğunu söyledi

Yıllara meydan okuyan İmam Taş, 1907 yılında Kahta'nın Salkımbağı Köyü'nde dünyaya geldi Akrabası olan ve kendisinden 19 yaş küçük Fatma Taş ile 67 yıl önce evlenen İmam Taş'ın bu evliliğinden

7 çocuğu dünyaya geldi En büyüğü 66, en küçüğü 45 yaşında 7 çocuğu olan İmam Taş'ın, 48 torunu bulunuyor

KÖYÜNDEN BİR KEZ ÇIKTI, SAVAŞA GİTTİ

104 yıllık yaşamında başından geçenleri unutmayan ve anıları ile sık sık köy sakinlerinin merakla dinlediği isim olan İmam Taş, bugüne kadar köyünden sadece askerlik için ayrıldığını ifade etti Gençlik döneminde 4 yıl olduğu için kaçtığı askerliğe 42 yaşında götürülünce köyünden ayrıldığını söyleyen Taş, Bir gece gelip beni evden aldılar ve askere götürdüler İlk kez o zaman köyden çıktım Askere gidince de Kore Savaşı vardı Bizi gemilerle Kore'ye götürdüler ve 14 ay orada kaldım dedi

HER GÜN 6 KİLOMETRE YÜRÜYOR, DOĞAL ÜRÜNLERLE BESLENİYOR

67 yıllık eşi 85 yaşındaki Fatma ile yaşamını sürdüren İmam Taş, her gün köyün 3 kilometre dışındaki tarlasına yürüyerek gidip geliyor Günde 6 kilometre yol yürüyen ve tarlada çalışan Taş, çocuklarının ve torunlarının yardım tekliflerine de olumsuz yanıt veriyor Hayatında birkaç kez doktora gittiğini söyleyen Kore Gazisi Taş, sağlıklı yaşamın sırrını ise şöyle anlattı

Kimse inanmıyor ama 104 yaşındayım Öyle ki; köye gelen ve yaşımı öğrenip inanmayanlara doğum yılı 1907 yazılı olan nüfus cüzdanımı göstermek zorunda kalıyorum Gayet sağlıklıyım ve her şeyi çok iyi hatırlıyorum Saçlarım dökülmedi, dişlerim de sapasağlam duruyor, ilaç kullanmıyorum Her gün 6 kilometre yürüyor, tarlada çalışıyorum Zaman zaman sırf yürüyüş yapmak için çocuklarımın koyunlarını otlatmak için meralara gidiyorum Bugüne kadar askerlik dışında köyümden ayrılmadım ve hep çalıştım Dinlenerek çalışıp, kendimi yormadım Çalışan demir pas tutmaz diyerek doğru söylemişler Çalıştım ve sağlıklı kaldım Yediklerime, içtiklerime çok dikkat ederim Ömrüm boyunca sürekli tarlamızda kendi üretimimiz olan doğal sebze ve meyveleri yiyorum Her gün pekmez, süt, yoğurt ve peynir yiyerek sağlığımı koruyorum Bir de sinirlenmem ve her şeyden keyif almaya bakarım Benim sağlıklı yaşam sırrım bu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com