Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atılan, denize, mektup

Denize Atılan Mektup

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Denize Atılan Mektup

Belki birgün -benim olmadığım birgün- kalbine değecek bu satırlarda bir şehrin gözyaşları gizlidir Ve kalemim mürekkebini kanayan yüreğimden çekmiştir Seni bulduğum bu şehirde sensiz bulunmakHasretimi tanımlayamaz hiçbir kelime, gözyaşlarımı almaz denizler Yüreğin kadar engin değildir göklerMartılar gagalarıyla parça parça bölüyorlar gecemi
Bir onlar dillendiriyorlar şehrimin acısını, bir de sevdamızı sakladığımız deniz
Bir gemi daha kalktı limandanYine ıslak gözler, yaralı yürekler ve umuda sallanan ellerKöpük köpük deniz, öfkeyle kıyıya vuruyor dalgalar,
İstanbul'un yüreğine vuruyorİstanbul, güzel yüzünün altında kalbi dağlanan şehirİstanbul suskun, İstanbul dertliKafası karışık İstanbul'un, acı çekiyor, İstanbul acısını içine çekiyorHırçın martılarına ve kabaran yüreğine aldırmadan susuyor Bu kaçıncı uykusuz gecem vedasız gidişinin üzerinden,
bilmem bu kaçıncı yastığımın hıçkırıklarıma mezar oluşu
Sana iltica etmiş yüreğimle çırılçıplağım şimdi gecenin orta yerinde
Şaşkın ve ürkek bakıyorum hayata, uyandırılmışım düşlerimden
Hiçbir kabus korkutmuyor kapıyı vurup gidişin kadar Yoksunluğum senden,
sensizim şimdi ey yar Yapayalnız,biçareyimKaranlıkta yolunu kaybetmiş bir çocuk gibiyimağlıyorum hıçkıra hıçkıra
Çıkmaza çıkıyor tüm sokaklar, lambalar birer birer sönüyor
Sultanahmet'te ıslak gözlerimle sessizce beni bağrına basan bu şehir,suçlu yüreğime yataklık ediyorSonra dayanamıyor yaşlı sinesi,omuzlarımda ağlıyor
Bardaktan boşanırcasına akıyor gözünden yaşlar,gözümden yaşlar
Gözyaşlarımız denizin karanlık sularına karışıyor
Deniz hüzne ve acıya bulanıyor Sensiz tadı yok bu şehrin,tat almam olmadığın hiç bir yerdeDaralır şehrimin sokakları, nefes alamam
Kaçıp gitmeliyim bana sensizliği getiren bu şehirden Gitmeliyim şimdi
her şeyi bırakıp geride,denizin sularına gömülmeliyim,
ya da bulutlarda boğulmalıyımGitmeliyim şimdi senin peşinden
Sen olmuş yüreğimle sana gitmeliyim Bu mektupta günbegün işgal ettiğin bir şehrin gözyaşları saklıdırVe yakmasın diye ellerini bu mektup denize atılmıştır

Fatma_BAYLAN

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com