Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kıskançlık, sınırı

Kıskançlık Sınırı

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kıskançlık Sınırı

Kıskançlık Sınırı - Nail Asarkaya

Kıskanma ile ilgili onlarca belki de yüzlerce şarkı var… Ama “kıskanma” kelimesini gördüğüm, duyduğum ve/veya kullandığımda ilk aklıma gelen “Kıskanırım Seni Ben” şarkısı olur

Ama aslına bakarsanız kıskançlığı birçok kişi yanlış yerde ve zamanlarda kullanıyor… Genelde aşk mevzularında çok sık rastlanırmış gibi gözükebilir Fakat daha farklı ve kötü alanlarda bilinçsizce kötülüğünün esareti altına girdiğimiz zamanlarda oluyor… En basit ve korkunç örneği; birinin, başkasında görüp de kendisinde de onu istemesidir Aslında buna bir nevi açgözlülükte diyebiliriz ama hani anlatmak istediğim şey biraz daha gerisinde… Birinin iyi huyları, zekası, sevecenliği gibi iyimser tarzda nicelikleri değil de maddi varlıkları, daha çok para ve mevki sahibi olması vb huylarının kıskançlık duygusunun temel taşlarını oluşturması ne yazık ki korkunç bir gerçektir

Bazı insanlarda bu kıskançlığı yenmeniz mümkün… Çeşitli yollarla yapabilirsiniz ama en çok kullanılan yöntem zaaf bir yönünü kullanarak bu duygusunu bastırmak Ama yenemediğiniz kimseler de olabiliyor… Beni asıl korkutan da bu… Çünkü bu kıskançlık o kadar korkunç bir duygudur ki engellenemediği takdirde çok büyük sorunlara yol açabiliyor… Açgözlülük tarzında olan kıskanmalarda çeşitli bilinçaltı sorunları -başta paranoyalaşma olmak üzere-, aşk meşk gibi hususlardaki kıskançlık seviyesinin artırımı –Allah korusun- ölümlere kadar gidebilmekte…

Ben kıskanç olmamak için, kıskançlığa kapılmamak için elimden gelen çabayı sarf ediyorum… Çünkü bugün açgözlü davranıp başkalarında olanları kendimde de isterse yarın Tanrı’yı kıskanmamam için hiçbir neden olamaz…

Nail Asarkaya

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com