Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yarınımız

Yarınımız

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yarınımız

Yarınımız - Zekai Beder

Sağımdaki genç biraz argoca da olsa cafenin diğer ucundaki arkadaşına sesleniyor

-moruk ben kimim?

belliki oyun oynuyorlar Birbaşkası ona cevap veriyor

-salakmısın lan daha kim olduğunu bilmiyormusun?

biraz kızarak biraz şaşırarak bakıyorum ortama Neredeyse Cafenin tamamı aynı oyunu oynuyorlarevet tam 9 kişi aynı ounu oynuyor,hafif küfürler uçuyor havalarda birazda argoyla karışınca fazla rahatsız etmiyor onlarıAma ben rahatsızım onların yaptıklarından,konuşmalarından ve davranışlarındanunutmuşlar adeta dış dünyayı,bilgisayarın içinde bir dünyada yaşamaya başlamışlar,hayal aleminde dünyalar kurup,savaşlar yapıyorlar,ölüyorlar,öldürüyorlar, paralar kazanıyorlar çılgınca

birden düşüncelerimi,hapşırma öksürük arası garip bir ses durduruvermiştiİçlerinden biri

-Çüş lan ne biçim bir hapşırma oDikkat etsene öküzdiye iltifatlar da bulunuyordu arkadaşına

İşte bunlar yarınımızn gençlerikimisi iş adamı olacak,kimisi siyasetçi,kimiside bu güzel Türkçeleri ile radyo tv sunucusuhayal aleminde yetişen bir siyasi bizleri nasılda hayal kırıklığı dolu maceralara sürükler ,hayal aleminde yetişen baba parasını idare edecek genç,nasılda hayal ürünleriye paraları batırıverİr Yazıkçok yazık;zaman israfı ne kadarda büyük boyutlarda kaç anne,kaç baba böylesine büyük bir israfla karşı karşıya olduğunu biliyor ve öğullarının hayal aleminde günde kaç saatini geçirdiğinden haberdarYarınımızdan korkuyorum açıkcasıYarınımızın gençleri işte yanımda oturuyor ve bunlar en iyileri

söylermisiniz nasıl korkmayalım bu şartlarda geleceğimizden?

Zekai Beder

Alıntı Yaparak Cevapla

Yarınımız

Eski 07-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Yarınımız

Evet, gayet bu gerçekler maalesef ülkemizde var

Edepsiz kimse, edepsizliklerini edepten sayar ki kendisini bir şey sanır

dilimize belimize elimize sahip çıkalım

Ben edepsiz ve terbiyesizlerin arasında büyüdüm ama onlara hiç benzemedimBu yaşıma kadar onlarla amansız mücadeleler ettimKarşılaşırsam yine ediyorumElhamdülillah çevrem beni severKonuşacağım zaman edep dışı hiç konuşmamBazen argo kelimeler ağzımdan kaçırsam da edep dışı değildirNe konuştuğumuzu bilirsek mesele kalmaz vesselam

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com