Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biliyorsan, doğru, eksik, hakkımda, ise, yarısı

Hakkımda Ne Biliyorsan Yarısı Doğru Yarısı İse Eksik

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hakkımda Ne Biliyorsan Yarısı Doğru Yarısı İse Eksik

Hakkımda Ne Biliyorsan - Yarısı Doğru Yarısı İse Eksik - Yaşam Hikayeleri

Hakkımda ne biliyorsan yarısı doğru yarısı ise eksik

Yolun yarısını geçtiğim doğru elbetteFarkında olmadan geçirdiğim yıllardasın sen hâlâ

Yoğun bakım ünitelerinde kaç kez yattın ki sen, nerden bileceksin hastane ortamlarında çaresiz beklemelerin ne anlama geldiğini?

Yeni güne devrilmiş saatlerde yaşarken ben, belki de sen uykulardan uyku beğenmektesindir Daha ne çok uyku var uyuyacağın oysa

Aynı şiiri farklı tonlamalarla okuduğumuzu fark ettiğimde eminim ki aklımızdan geçenler örtüşmemektedir Örtüşmesi de gerekmiyordu ayrıca

İkimizin de baharı yaşadığı elbette doğru Savrulan eteklerinle karşıladığın ilk baharındayken sen, ben sonbaharımda koşuyorum

Sana yazılmış mektupların farkında değilken sen, ben daha nice mektupların daha çok mektup yazacak kimselerin olduğunu biliyorum

Hata yapmaktan korkma çağındasın, ben ise hataların ortasında yaşamı sorgulamaktayım

Sen şiirin kendisisin, ben ise şairlerden ödünç aşk şiirleri toplayan bir gezgin

Senin okunmayı zorunlu olarak bekleyen kitapların var, benim ise yazılmayı bekleyen bir veda kitabım

Üniversiteyi bitirdiğim günlerde ana rahmine düşmüş olanlardan mısın yoksa sen?

Sen yanlış yapmama kaygısındayken, ben yanlışlarımı çok seviyorumda, doğrunun hangisi olduğunu arıyorum

Ütü masası değil, üzerinde ütününün sıcaklığıyla düzelmeyi bekleyen bir gömleğim, ütü kim?

Bir piknik alanında gece yakılan bir ateş çevresinde şiiri arayanım ben, sen ise ateşin kendisi olmalısın

Yarısı doğruysa hakkımda bildiklerinin, yarısı da eksik

Ben ise hakkında hiçbir şey bilmeyen, bilmediği için de öğrenmeye çalışan, belki de bilir gibi yapan cahilin teki değil miyim?

Dudaklarına değdiği için hiç yıkanılmak istemeyen bir su bardağıyım belki de Sen ise temizlik düşkünü olabilirsin pekala

Gidersem rahatsız eder miyim diye düşünürken sen, benim gelse ve hiç gitmese dediğimi nerden bileceksin ki?

Gözlerimle bakamazsın elbette, gözlerimle gördüklerimin zihnime nasıl da çakıldığını nereden bileceksin ki?

Giydiklerin giymeni isteyeceklerimdir belki de, ama çıkar ve bende bırak bırakabilirsen

Şu ana kadar yaşadıklarımın iki katını yaşadığında ben nerede olurum bilemiyorum Ama kayda geçerse bu sözcükler birilerinin ''İşte ben'' diyecekleri olacaktır, biliyorum

Çayı demle belki gelirim bir akşamüstü Fincandan olmasın bardağı tercih ederim, teşekkürler

Ne sen olduğun yere aitsin, ne de ben Benim fakirliğimi senin zenginlik diye okuduğunu biliyorumdur kimbilir

Hakkımda herşeyi bilmek istiyorsun, benim bile bilmediklerimi Sana mı yazıldı şimdi bu satırlar? Ne farkeder ki? Farkeder, mi diyorsun fark ettiğim çocuk

Yirmisinde yazılmalıydı, yirmi birine sarktı gecenin bir buçuğunda Sakıncası yoktur umarım

Devamını sen getir, kabulümdür Varlığım korkutursa seni çocuk sen de uzak dur, alışkınızdır belki de

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com