Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayesi, köy

Bir Köy Hikayesi

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Köy Hikayesi

Babamla bir araya gelince eskiden olmus komik seyler anlatir Ben de bayilarak dinler fazlaca da gülerim Sizlerle bunlari paylasmak istiyorum

Her ne kadar ben Istanbul Kartal dogumlu olsam da özümüz Kayseriliyiz

O eski köy simdi kasabaBizim köyde bir Durmus emmi varmis Durmus emminin bir de kizi Bu kiza uzak bir köyden dünür gelmisler Durmus emmi 3500 lira baslik istemis Adamlar bir düsünelim diye geri gitmisler Aradan bir kac hafta gecmesine ramen hic bir haber gelmemis Babam pazar yerinde Durmus emmiye yaklasmis: Emmi senin su dünürcülerden haber yok mu? Durmus emmi: Yok yegen 3500 lira istediydim cogunsundular heralde

O eski köy simdi kasaba

Pazar yerinde iki kisi kavga ediyorlar Biri digerine sana su girsin Öteki durur mu O'da ona büyük bir seyi buluyor sana da o girsin Artik her seyi sayip sayistirdiktan sonra girdirecek bi sey kalmayinca öteki: Sana minare girsin Yaslilardan biri hemen müdahele ediyor: Hooop durun usaklar o minareyi biz ne güclüklerle yaptik birakin bari o kalsin

Sagir Osman diye biri varmis Bu adam iki sahit buldu mu herkesi mahkemeye verirmis Davalilar bunu issiz bir yerde yakalayinca yani sahit olacak kimse olmayinca basarlarmis küfürü amma Osman emmi hic duymaz dönüp bakmazmis bile Ama ne zaman ki" iki sahit buldu: Hii, ne dedin diye hemen duymaya baslarmis Bunun icin lakabi sagir olarak kalmis Zavalli tüm kazancini mahkeme yollarinda harcamis

Rahmetli Dedem cok hayir sever biriymis Hem köyün imamligini yapar, hem de bütün müsgüllerini halledermis Köyde bir hasta olsa ona kosar, bir borclu olsa onun derdi ile ilgilenir, bir düsgün görse onu sevindirirmis

Gece yarisi herkes yatiyor Birisi disardan avazinin ciktigi kadar bagiriyor: Hocaaam yetis bizim inek ölüyor

Bizim Dede: Abuu demek inek ölüyor ha deyip yerinden firlamis Babamlari kaldirmis (5 amcam iki halam) cocuklar salvarimi getirin diye bagiriyormus Amcamin biri; yahu Baba birak inek ölürse ölsün bizi ne demeye kaldiriyorsun diyecek olmus Dedemden hemen fircayi yemis ulan essekogluessek bu gün komsuya yarin bize deyivermis Getirmisler salvarini ama Dedem telasdan salvari bir türlü giyinemiyor iki bacagini bir yere sokuyormus Neyse 15 dakkada salvari giyinmis, amma inek de malesef ölmüs gitse sanki kurtaracakti

Dedem cok telasli biri imis bir gün camii'nin parasini bankaya yatirmaya gitmis, tam tamina 35,000 lira O zaman bu para ile cok seyler alinabilirmis Bu para aylarca yeni camii yaptirmak icin toplanmis Varmis bankaya; kizim su parayi bizim caminin hesabina geciver demis cebine elini atmis Kizim yok, kizim yok demeye ve orada bir sag, bir sola kivranmaya baslamis Millet Dedemin basina toplanmis: Hocam bir düsün nerede kaybetmis olabilirsin diyorlarmis ama Dedem bunlari hic duymayip gitti 35,000 lira benim

olsa hic acimazdim ama bu caminin parasi ne yaparim ben diye dövünüyormus Caresiz eve gelmis, ama bir telas bir telas sormayin Hemen ev ahalisi toplanmis Dedemi bir güzel aramislar Bu arada esas suclu olan ceketi de Babam ariyormus Babam bir de bakmis ki" Dedemin ceketinin koyun cebi delinmis para da astarin arasina kacmis Para bulununca Dedem Babama kendi cebinden 100 lira müjde olarak vermis

Aksam gec vakit Dedem, amcalarim, halalarim oturuyorlar Amcalarimdan en muzip olani: Baba bir et canim istiyor ki demis Öteki amcam: Valla benim de, digeri benim de ve hep beraber Dedeme yüklenmisler Dedem ulan essekoguluessekler bir sari öküz kaldi ne diyorsunuz yani simdi sari öküzüde mi keselim? Hep beraber eveeet diye koro halinde ses yükselince sari öküzün de sonu gelmis Dedem: Gidin kesin ama ben görmeyeyim (hic dayanamazmis)

Böylece o aksam vakti sari öküzü kesip yemisler

Dedem aciya bayilirmis Bir gün sofraya cok aci bir biber koymuslar En kücük olan amcam o zaman 10 yaslarindaymis Dedem görmeden bu kücük amca biberi almis bir kere isirmis ve bagirmaya agzindan köpükler gelmeye baslamis Tutmayin Dedemi telasdan ne yapacagini ne edecegini sasirmis disari cikip baslamis kosmaya Görenler: Hocam ne oldu? Dedem: Yahu bizim cocuk zehirlendi gidin bi bakin bana da haber getirin diyor hem de kaciyormus

Köyde iki kardes, ikiside cok uzun boylu imis Biri daga öküzleri otlatmaya gitmis digeri bundan habersizmis Dagin yamacinda kardesini görmüs bagiriyormus: Ula Memduuh, öküzler senin yaninda mi? Memduh he der gibi kafasini öne egiyormus Emrullah bagirdikca o'da ayni hareketi yapiyormus Neyse aksam olmus Memduh öküzlerle beraber gelmis Emrullah: Lan oglum avazim ciktigi kadar bagirdim öküzler senle mi diye niye cevap vermedin? Memduh: Hee dedim ya

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com