Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
granit, işe, yarar

Granit Ne İşe Yarar

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Granit Ne İşe Yarar

Granit Ne İşe Yarar Yazısı - Granit Ne İşe Yarar İclal Aydın - İclal Aydın Yazıları

a) Ev içi döşemesinde şıklık yapmaya

b) Apartman kapısının önüne döşeyerek fiyaka yapmaya

c) Bunların üzerinde kayarak sakatlanmaya

d) Hepsine

Evet aslında hepsine Geçenlerde bir akşam İstanbul kar kıyamet içindeyken inat edip arkadaşlarımızı ziyarete gittik Çaylarımızı içip kalktığımızda kar iyice hızlanmıştı Oturdukları apartmanın kapısından çıkarken "Aman halıların üzerinden yürüyün kayarsınız, yerler granit" diye seslendiler arkamızdan "Niye apartman merdivenlerini ve kapı önlerini granit yaparlar ki?" diye söylene söylene çıktık yola "Şık olsun diye" dedi eşim "Yazık onca para harcıyorlar, bir de halı kaplatıyorlar bahçe yolunu" diyerek bindik arabaya

Gösteriş merakımız!

Ben çok sık düşerim Bu yüzden çok bakarım yerlere Hele kucağımda çocuk varken iyice dikkat eder oldum Ayna gibi mermerler ve granitlere feci düşmanım Korktuğum komşumun başına geldi sonunda Çalışkan komşum Dilek hanımdan söz etmiştim daha önce Boyunca iki çocuğuna rağmen bu yıl üniversiteyi bitirdi diye Bu sevincine nazar mı değdi nedir, önce annesi ayağını kırdı sonra babası görünür bir kaza ile düşüp bir beyin kanaması geçirdi

Kaza neden görünürdü biliyor musunuz? Apartmanın önünden kaldırıma dek granit döşeyen zihniyet "Bu kaygan zeminde biri düşer mi acaba?" diye düşünmediğinden, biri göz göre göre düştü de ondan Görünür kaza bu işte Allah aşkına bu nerden çıktı? Benim bildiğim bu tür malzemeler merdiven ya da yol için kullanılmazdı Banyoda, mutfakta görmek anlaşılır bir şey de, diğeri nedir yani? O kar altında işe gitmeye çalışırken kaç kişi yaşadı acaba bu sıkıntıyı? İşte günlerdir hastanede yatıyor Dilek hanımın babası Almanya'da ya da Amerika'da olsa çok ciddi bir davaya neden olabilirdi bu olay Yani yine gösteriş merakımız sağlıklı yaşamın önüne geçti Aman fiyakalı olsun, şık dursun diye diye, bir türlü emniyetli, sıhhatli olmayı öğrenemedik Emniyet kemeri adamı bozar, kalın botlar zarifliği çizer, zincir arabanın hızını keser Çirkin durdu, şekli bozdu Granit ne ki? Depreme dayanıklı evlerden, temellerden söz ediliyordu Kış günü Etiler'in şık bir apartmanının önünden geçme gafletinde bulunan bir kişi yoğun bakımda yatarken, kaybettiğimiz on binlerce insanın acısı unutulmadı mı diye düşünüyorum Yani şimdi ben bunu yazdım diye bir şey mi değişti? Yooo

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com